Opinia Opel Astra GL 1.4 C14NZ 60KM (benzyna) hatchback 1992r., ocena użytkownika (57h)

Opel Astra GL 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 C14NZ 60KM (benzyna)

data oceny: 2008-02-11

Na rdze szczególnie tylnych nadkoli, zaglądać do nadkoli od wewnętrznej strony bagażnika pod plastikową tapicerkę. Zwracać uwagę na progi auta.

Na złodziei, kradnących orginalne kołpaki, lusterka i radia.

Osobą które potrzebują auta na co dzień na dojazd do pracy. Auto to poleciłbym osobą zaczynającym swoją karierę motoryzacyjną, jest łatwe w naprawie

Auto dobrze sprawuje się w ruchu miejskim, ma mały silnik, dzięki temu jak dla mnie mało spala benzyny, fajne głośniki w przednich drzwiach. Ogólnie dobra widoczność w wszystkich kierunkach, poza lewym słupkiem przedniej szyby; wycieraczki nie dochodzą do końca słupka przez co w zimie tworzy sie spory słupek śniegu ograniczający widoczność. Innym nie dociągnięciem auta jest ospały spryskiwacz przedniej i tylnej szyby (wycieraczki chodzą szybciej niż płyn zdoła dolecieć:) Auto posiada także swoje wady konstrukcyjne. Rdza to jeden z minusów. Skrzypienie plastików wnętrza staje się denerwujące. Innym mankamentem są falujące obroty silnika i dużo wycieków oleju z samego silnika; zdarzają się częste awarie sondy lambda, poza tym wszystko jest Tip top, pod warunkiem, że się o nie dba. Duża podaż części zamiennych, leżą w każdym monopolowym na półce:)

Mimo braku wspomagania, nie trzeba w kręcenie kółka wkładać sporej siły. Dobre hamulce, szczególnie ręczny. Auto dobrze się prowadzi na trasie, jednak ostrożnie jest dosyć pod sterowne. Miękki układ zawieszenia daje o sobie znać przy dłuższej jeździe

Skrzynia biegów często haczy jak silnik jest nie rozgrzany, przez to są problemy z wrzuceniem jedynki, bądź wstecznego. Samochód z tak małym silnikiem kupiłem przede wszystkim do jazdy miejskiej, dlatego w terenie zabudowanym sprawdza się idealnie. W trasie lepiej unikać wyprzedzania. Mankamentem motoru są liczne wycieki oleju. Częste usterki elektryki silnika. Wada produkcyjna aparatu zapłonowego, przez co często dostaje się wilgoć do środka, podobnie cewka zapłonowa

Przednie fotele są wygodne i spełniają swoją rolę w codziennym użytkowaniu, podobnie fotel pasażera i tylna kanapa. Wyciszenie raczej na średnim poziomie; no cóż dla mnie jest to auto na dojazd do pracy a nie S-Klasa dla szpanu

Przestrzeń na nogi dla pasażerów tylnej kanapy mogłaby być większa; szczególnie gdy za kierownicą siedzi 1,85m. Bagażnik jak dla mnie spełnia swoje wymagania. Dużym plusem są składane oparcia tylnej kanapy (mimo nie regularnych kształtów. Części łatwo dają się demontować, ale jest to plastik który szybko traci swoją elastyczność, łatwo coś połamać. Dobrze się steruje sprzętem na desce, jedyny mankament całej tej ergonomii to zasłonięty wyłącznik tylnych i przednich świateł mgielnych przez dźwignię kierunkowskazu.

Dla mnie jest ok.

Widoczność do przodu jest ogólnie dobra, tył auta zasłania dodatkowe światło stop. Widoczność w lusterkach jest jak dla mnie bardzo dobra

Co raz więcej zaczynają trzeszczeć o siebie plastiki, co zaczyna być denerwujące.

Mój rekord na 100km to 4,3L przy 70-80km/h.

Radosław Sochalski