Opinia Opel Astra Edition 2000 2.0 101KM (turbo diesel) hatchback 2000r., ocena użytkownika (yyn)

Opel Astra Edition 2000 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 101KM (turbo diesel)

data oceny: 2010-08-03

Spalanie z włączoną klimatyzacją. Podobno te silniki "lubią" dobre i pewne paliwo. Dmucham na zimne i tankuję tylko na wybranych stacjach.

Na głośność pracy turbiny, ale to chyba przy większości turbodiesli.

Nie katować samochodu dopóki silnik jest niezagrzany...i analogicznie jeśli silnik jest zagrzany odczekać do 20s i dopiero gasić. Przedłuży to napewno żywotność turbiny.

Każdemu kto ma w jakiś sposób ograniczony budżet, a chce fajne, ładne, oszczędne i niezawodne auto.

Generalnie samochód bardzo pewny. Świetne rozwiązanie, łańcuszek rozrządu który ma chyba dożywotnią gwarancję. Fajny silnik, fajne spalanie. Autko godne uwagi, pomimo bogato wyposażonej wersji, brak usterek związanych z elektroniką. POLECAM!!!

Samochód świetnie się prowadzi i super hamuje. Polecam zawieszenie od Astry OPC(pasuje bez problemu), klocki hamulcowe Ferodo Premier. NAPRAWDĘ TAKI ZESTAW ROBI CO POTRZEBA:)

Pomimo sporych kół (215/45 R17), samochód naprawdę żwawy, najprawdopodobniej przez wysoki moment obrotowy.

Jak już wspomniałem lepsze prowadzenie gwarantuje zawieszenie od OPC. Fotele przednie w mojej Astrze są niestety jak tapczan i w długiej trasie są niewygodne. Z tyłu super. Wyciszenie jest w porządku z wyjątkiem dosyć mocno słyszalnego silnika.

Co do przestrzeni to jest jej sporo przy samochodzie tej klasy. Bagażnik bardzo pojemny!!! Pierwsze ogniska rdzy pojawiły się po około roku w miejscu gdzie obiłem lakier ("goła" blacha bez zabezpieczenia zaczęła rdzewieć dopiero po jakimś roku)SUPER.

Z uwagi na dosyć wysoki tył widoczność do tyłu jest raczej słaba, ale cofanie z lusterek załatwia problem.

Brak jakichkolwiek problemów. Jedyne żarówki jakie się przepalają to chyba tylko stopy...

Problem z turbiną tydzień po zakupie, niestety spore koszta, ale przy turbo to raczej normalne(całość z mechanikiem i wymianą oleju 1300zł). Następna awaria po ponad 50000 km to termostat, koszt ok 130zł(pół godziny i wymieniony). Później simerblocki mocujące kołyskę silnika, koszt 40zł+mechanik 50zł. Reszta to olej, filtry i klocki hamulcowe. No i jeszcze przegnił mi tylny tłumik:)

Zaznaczyłem NIC, ale strasznie slaby ręczny, nawet po wymianie klocków hamulcowych i linki.