Opinia Opel Astra 1.6 75KM (benzyna+gaz) hatchback 1996r., ocena użytkownika (v1w)

Opel Astra 1996r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 75KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-08-22

A z tym spalaniem jest różnie, teraz i tak jeżdże zazwyczaj tylko na gazie

Na to co wskazałem powyżej. Układ wydechowy - też rdzewieje

Myślę że przy codziennym to zbyt częste określenie. Proponuę raczej zaglądać pod maskę co tydzień a pod samochód na zawieszenie co dwa tygodnie

Osobom które nie dysponują zbyt dużą gotówką ale mają jakieś podwórko gdzie mogą sobie pogrzebać w autku.

Dla mnie jedyną rażącą wadą jest że karoseria rdzewieje i to w zaskakującym tempie mimo dbania o nią. Zaletą jest to że mam wciąż ładny samochód jak na te nowoczesne czasy i bardzo niedrogi. Śmieszy mnie jak sobie znajomi kupują że tak powiem wynalazki żeby się popisać wśród znajomych a potem pocą się bo za głupią wymianę reflektora płacą po 300zł gdzie ja tylko 70zł

Mam nowe opony i bardzo ładnie trzyma się nawierzchni choć ostatnio przy 120km/h zaczyna drgać mi kierownica ale to chyba powód amortyzatorów bo od noości nie były wymieniane ale na przelądach nie wykazuje odchyleń. W moim zawieszenie jest bardzo mięciutkie ale mi to pasuje bo wtedy samochód płynie uważam po drodze. Bardzo słabe jest wytłumienie na nierównościach bardzo głośny jest wtedy dla mnie ale komfort est dobry. Mój jest bardzo nisko zawieszony, koła 14", opony 175/65 i zdarza się że nieraz podwoziem zawadzam o próg zwalniający. Teraz bardzo tanie są części do takiej asterki bo za nowe kompletne wahacze dałem 60zł za sztukę to uważam że nie jest drogo.

Uważam że skrzynia ma za krótkie przełożenia. Ruszam z jedynki na światłach i zaraz dwójka i zaraz trójka i tak zostaje z tyłu no ale silnik ma tylko 75koni. Ogólnie silnik (1.6i) bezawaryjny. wadą jest wyciekający olej z pod uszczelki pokrywy silnika ale to sami możemy wymienić jeśli ktoś choć małe ma pojęcie o tym. Trzeba też mieć na uwadze przewód odmy bo jak pęknie to tego nie widać ale moc silnika spada i nie wiadomo o co kaman a wystarczy palcem namacać czy ok.

Tak jak wspomniałem przy zawieszeniu, zawieszenie miękkie a na nierównościach głośny. Ogólnie samochód płynie na drodze.

Jeśli chodzi o komfort w środku to jest nawet tego miejsca sporo,wiadomo to nie jest van. Bardzo zły stan jest karoserii, trzeba bardzo dbać o nadwozie ale nawet woskowania to i tak zrobiła mi się dziura przy wlewie paliwa, rdza go tak szybko bierze że jak jade poniżej 60km/h to słysze jak go zjada tak chrobocze. pojawiły się małe punkciki rdzy ostatnio na drzwiach, purchle zrobiły się też na obrzeżu maski z przodu jak również zacieki rdzawe spod atrapy na tylnich drzwiach.

Jest ok ale polecam kupić owiewki na przednie szyby wtedy można w deszcz uchylić okna i szyby nie parują

ja tam nie mogę się już 5 lat przyzwyczaić do skośnej szyby a cześniej jeździłem kombi

Na razie odpukać bez problemów. Przy ostatnich powodziach przejechałem szybko przez dużą kałużę i zwarło mi na alternatorze, poszło 3 setki za naprawę. Myślę że szkoda że w nim nie montowali seryjnie podłogi pod silnikiem.

Bardzo stosunkowo tani samochód w eksploatacji