Opinia Opel Astra H 1.8 125KM (benzyna+gaz) coupe 2005r., ocena użytkownika (25vd)

Opel Astra H 2005r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 1.8 125KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2019-05-30

Chyba mam ciężką nogę, ale spalanie jest optymalne.

Jeżeli chcemy kupić auto wygodne w mieście i na krótkie trasy, w miarę dobrze wyciszone, z dobrym nagłośnieniem warto go wziąć pod uwagę. Siedzi się w nim na prawdę przyjemnie zwłaszcza z czarną podsufitką i przyciemnionymi szybami. Świetnie się prowadzi. Z pakietem opc line i dużymi felgami wygląda bardzo sportowo i przyciąga uwagę.

Samochód daje dużo frajdy na zakrętach, zwłaszcza na obniżonym i utwardzonym zawieszeniu IDS+ oraz na 18'' felgach. Zawsze jedzie tam gdzie chcemy, nie buja. Samochód na pewno nie nadaje się na bardzo dziurawe drogi przez to sztywne zawieszenie. Parkuje się dosyć ciężko przez małe okna z tyłu, ale powinno się to brać pod uwagę przy zakupie.

Przyjemny, niezawodny silnik. Nie jest to szatan bo ma 125 koni, ale da się sprawnie wyprzedzić i nie zamulać na drodze. Minusem na pewno jest wysokie zużywanie oleju.

Skórzane półkubełki dobrze trzymają na boki, nie są jakieś super wygodne na trasy, tak jak cały ten samochód. W cztery osoby jedzie się bardzo wygodnie. Pasażerowie z tyłu nie mogą narzekać na brak miejsca. Sama kanapa z tyłu jest miękka i wygodna (w skórzanej wersji, nie wiem jak w materiałowych).

Jak na takie auto miejsca jest dużo. Z tyłu na pewno więcej niż np w Goflie IV w wersji trzydrzwiowej. Bagażnik dosyć mały, zwłaszcza gdy ma się gaz, koło zapasowe oraz subwoofer ;) Siedzenia można złożyć więc coś większego można przewieźć od czasu do czasu. Schowków jest tak jak w każdym innym aucie tej klasy z tamtych lat. Na pewno brakuje cupholderów z przodu. Wszystko jest spasowane dosyć dobrze. Nic nie trzeszczy i nie wydaje dziwnych dźwięków. Spasowanie wszystkiego i jakość materiałów jest kilka poziomów wyżej od Golfa IV lub Leona.

Wentylacja jest mocna. 7 stopni nawiewu oraz nawiew na nogi pasażerów zaskoczyły mnie gdy kupiłem to autko.

Lusterka duże, lewe jest zakrzywione co mocno niweluje martwe pole. Szyby z tyłu są małe ale czujniki parkowania rekompensują brak widoczności.

Wszystko zawsze działało, nie miałem żadnych problemów.

Części są tanie.

Łukasz