Opinia Opel Astra G 1.7 1,7 DTI [Y17DT] - Isuzu 75KM (olej napędowy) hatchback 2001r., ocena użytkownika (xyg)

Opel Astra G 2001r. - opinia użytkownika

silnik: 1.7 1,7 DTI [Y17DT] - Isuzu 75KM (olej napędowy)

przebieg: 170 km

data oceny: 2011-02-15

Samochód bardzo oszczędny, głównie jeżdżę długie trasy i jestem bardzo zadowolony ze spalania,w trasie można bez problemu zejść do 4,5 l/100km, oczywiście nie jeżdżę szybko 80-120 km/h. Silnik jest wytrzymały i nie mam z nim żadnych problemów, tak samo jak pompa, niestety górny zawór pompy (kąta wtrysku) już nie, wystarczy że się przytnie i siada sterownik pompy. Wcześniej jeździłem na paliwie od naszych wschodnich sąsiadów i właśnie to zabiło mój sterownik, na szczęście koszt regeneracji i wymiana elementów na mocniejsze to około 250 zł i po problenie.

Najważniejsze to chyba przebieg i czy nie wyświetla żadnych błędów typu "Check". Przed zakupem najlepiej sprawdzić karoserię miernikiem do lakieru, bo jak nie był tłuczony to nie powinniśmy się spodziewać rdzy. Warto przyjrzeć się kierownicy i gałce zmiany biegów po nich widać czy auto ma duży przebieg.

Polecam osobom oszczędnym, tanie części, niskie zużycie paliwa,

W tej klasie cenowej jest to bardzo dobre auto a przede wszystkim bardzo oszczędne i mało awaryjne. Niezawodny silnik od Isuzu ma bardzo dobrą opinię wśród użytkowników, ja również nie mam z nim problemów, jedynie przeszkadza jego mała moc, jedynie 75 HP ale do spokojnej jazdy w zupełności wystarcza. Plusem są tanie części i duża ilość zamienników.

Bardzo dobrze trzyma się drogi w szczególności na zakrętach, minusem jest za to dość twarde zawieszenie. Wspomaganie działa ciężej przy wyższych prędkościach, dzięki temu samochód prowadzi się stabilniej.

Silnik jest mało elastyczny, na 5 biegu nie da się zejść do prędkości 60 km/h bo praktycznie samochód nie przyśpiesza, żeby dynamicznie przyśpieszyć trzeba go przytrzymać na wyższych obrotach, ponieważ turbina załącza się dopiero od około 2tys obrotów, a do tych 2 tys silnik jest mułowaty.

We wnętrzu wyjątkowo cicho jak na diesla, fotele wygodne nie mączą podczas dłuższej trasy

Karoseria dwustronnie ocynkowana, rdza jej nie rusza, miejsca pod dostatkiem jak na HB, jakość plastików całkiem niezła (plastiki gumowane), spasowanie też ok, nic nie trzeszczy, sporo elementów pasuje od innych modeli, np spryskiwacze mgłowe od opla insigni, zderzaki itp od coupe, dużo możliwości modyfikacji

Klima działa bardzo dobrze, już po kilku minutach w upalny dzień zaczyna robić się chłodno. Zimą ogrzewanie też daje radę i samochód szybko łapie temperaturę, tylko przy większych mrozach ciężko się dogrzewa

Co do widoczności nie mam żadnych zastrzeżeń

Do układu elektrycznego nie można się przyczepić, jeżeli chodzi o elementy elektroniczne to zdarzają się problemy z uszkodzeniem sterownika pompy przez co samochód zaczyna szarpać przy przyśpieszaniu a po pewnym czasie przestaje palić, co zdarzyło się w moim przypadku. Często rozszczelnia się dolny zawór w pompie bodajże TCV i paliwo dostaję się pod izolacją do sterownika silnika ECU.

Jak na tą kategorię cenową to nie mogę się przyczepić do niczego, jedynie wnętrze mogło by być bardziej przyjazne, bo w moim przypadku występuje tylko czerń, ale w porównaniu to Vectry C to i tak luksus :)

Chyba największy plus tego auta