Opinia Opel Astra 1.4 60KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (5p3)

Opel Astra 1997r. - opinia użytkownika

nadwozie: sedan (limuzyna)
silnik: 1.4 60KM (benzyna+gaz)
skrzynia biegów: ręczna/manualna

Miasto 10.00 10.00
Trasa 6.60 6.60
Cykl mieszany 7.90 7.90
Odpowiedź:Tak
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?
lakier i wrzody ja mam wersje pod tym względem można rzec idealną ale słyszałem że tylne błotniki to trochę porażka lubią gnić ale podobno ten typ tak ma
Na co zwrócić uwagę podczas codziennego użytkowania tego auta?
nie mam abs na mokrej i gładkiej nawierzchni wiadomo umiarkowana prędkość i dystans przed sobą raz na lodzie zrobiłem poczwórny obrót ale to tylko moja wina zacząłem hamować mając 120 na szczęście droga prostu i pusta
Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?
z całą pewnością ale tylko wersje produkowane w Niemczech tzn do roku \\\'97
Auto dobre bezawaryjne naprawy to raczej wymiany eksploatacyjne czyli tłumik elementy zawieszenia żarówki w konsoli pod radiem. Mogę powiedzieć że mój egzemplarz miał szczególny przypadek ponieważ straciliśmy wszystkie klucze do niego i trzeba było nazbierać trochę pieniędzy na uruchomienie samochodu czyli likwidacji immobilizera wymianę blokady skrzyni no i to zbieranie trwało pół roku po uruchomieniu samochodu padły diody w alternatorze i raz urwało sie skrzydełko chyba pompy chłodzenia to tyle z poważniejszych awarii reszta to eksploatacja
8 / 10
bez wspomagania trochę ciężko przy manewrowaniu na parkingu no i do tego polskie drogi od czasu do czasu trzeba do warsztatu sie udać ale ... w ciągu 10 lat nic poważniejszego.
6 / 10
1,4 60KM nie ma cudów trochę brakuje mocy gdy jest obładowany 5 ludzi a gdy dojdzie bagaż no to już w ogóle jedzie ale o wyprzedzaniu zapomnij. Zaskoczyło mnie to że pomimo wieku i instalacji LPG auto wiele nie straciło we dwoje na pokładzie prędkość maksymalna czyli 160km/h bez problemów no to NAJWAŻNIEJSZE awaryjność zerowa silnik ani razu nie odmówił no może raz pompa chłodzenia dała sie we znaki ale samochód przed tym faktem stał ponad 1/2 roku w garażu bo zgubiliśmy wszystkie klucze i dokumenty dodam tylko że to wersja niemiecka, polskie już takie nie były
5 / 10
7 / 10
Między 90 a 120km/h bez większych hałasów zapuszczasz radio i już nic nie słyszysz dobijając do 140 - 160 km/h no co jest maks dla mojej wersji silnika już sie robi głośno ale też się da jechać gdy Ci śpieszno
5 / 10
7 / 10
gdy sie jeździ we dwoje to nie ma o czym pisać miejsca dużo gdy z tyłu sadzasz maluchy też nie ma problemów, kłopoty zaczynają sie przy 3 rosłych na tylnej kanapie ale da sie jechać nawet w dłuższe trasy bagażnik ma jeden mankament a mianowicie mocowanie zawiasów tylnej klapy w konkurencji poradzili sobie z tym dużo lepiej. po za tym 500l wystarczy żeby upchnąć zapasówkę bo na miejscu zapasówki butla LPG zakupy wchodzą bez problemów no ale jak to w sedanach bywa zapomnij o wielkogabarytowych bagażach materiały po 10 lata fotel kierowcy zaczyna sie przecierać na oparciu podczas w wsiadania zawsze sie o to miejsca ociera plecami plastiki zaczynają trzeszczeć ale można sie pobawić w podklejanie "grających" elementów. Karoseria bez zarzutów w ciągu 10 lat dwa wrzody na czas usunięte i nic po za tym jeden pod lusterkiem kierowcy drugi pod uszczelką tylnych drzwi na dole.
10 / 10
Nie mam klimy wiec o chłodzeniu nie pisze a co do ogrzewania daje rady przy -30 w samochodzie po przejechaniu kilku kilometrów jest już przyjemnie przynajmniej na przodzie z tyłem trochę gorzej ale po dłuższym czasie już dobrze dmuchawa na 4 biegu głośna ale skuteczna do 3 jest dobrze
8 / 10
Widoczność dobra, martwej strefy przy dobrze ustawionych lusterkach praktycznie brak albo bardzo króciutka, przeszkadzają ale jak we wszystkich samochodach słupki boczne ale małe wychylenie do przodu i po kłopocie.

0 / 10
Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?
jak już to mógłby trochę mniej brać ale i tak jest dobrze
Spalanie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?
10 lat bezawaryjnej jazdy z tym że roczny przebieg do 10 roku życia to ok trochę powyżej 10tyś km czyli nie wiele ale mechanicy mówią że to na serio bezawaryjne auto i tanie części
autor opinii