Opinia Opel Astra Club 1.7 D 64KM (olej napędowy) kombi 1993r., ocena użytkownika (cjj)

Opel Astra Club 1993r. - opinia użytkownika

silnik: 1.7 D 64KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-08-15

W tej kwestii nie ma sobie równych, zbiornik 50l zapewnia bardzo długi zasięg tego samochodu.

Na stan blacharki, gdyż to newralgiczny punkt Opla- naprawy nie są drogie (wstawki nadkoli, progi).

:) na termin następnej wymiany oleju- o reszcie możemy zapomnieć, super samochód.

Świetny samochód- nie do zdarcia i niemal bezawaryjny, nie zawiódł mnie nigdy w trasie a to nadwozie sprawiło że zabierzemy na wyjazd wszystko a w razie potrzeby wyśpimy się wygodnie w terenie. Mały minus za brak wspomagania kierownicy

Posiadałem wersję bez wspomagania- w czasie jazdy nie jest to zbytnio odczuwalne, jednak na parkingach daje o sobie znać. Hamulce oceniam bardzo dobrze- pomimo przebiegu niemal 0,5mln km na tylnej osi są jeszcze orgyginalne szczęki!! Parkowanie nie sprawia większych trudności, gdyż auto jest bardzo przeszklone.

Silnik jest elastyczny- wiadomo jest to diesel i będziemy musieli częściej sięgać do dźwigni lewarka niż w przypadku benzyny- jednak trudno jest go zadusić. Skrzynia biegów działa precyzyjne- po jakimś czasie użytkowania może wyrobić się plastik dźwigienki sterującej, jednak przy moim przebiegu wykonałem taką operację tylko raz. Na przyspieszenie w tym aucie nie ma co liczyć, jednak radość przy tankowaniu (4,5-5l) w dużej części pokrywa tą niedogodność. Posiadam silnik Oplowski (nie Isuzu) i w mojej opinii jest od nie do zajeżdżenia- prawie 500.000km bez wkładania rąk w pompę wtryskową, nie przeprowadzałem również naprawy głównej (pierścienie, panewki) gdyż mechanik stwierdził że to jeszcze nie pora ;) Z mniejszych napraw to 2 razy wymieniona uszczelka pod głowicą i głowica (w wielu przypadkach jest to powiązane gdyż podczas wymiany okazuje się że głowica jest pęknięta między gniazdami)- proszę zwracać uwagę na dobranie uszczelki odpowiedniej grubości (jest to oznaczane kropkami).

Prawdziwy koń roboczy- znosi 500kg cementu. Jeśli ktoś będzie chciał w pełni wykorzystać możliwośći tego kombi- polecam poprosić znajomego tokarza by dotoczył z tworzywa specjalne podkłady pod sprężyny tylnego zawieszenia (ok.40-50mm)- auto stoi wyżej i możemy załadować więcej. Fotele kubełkowe wersji Club to poezja- na zakrętach zapewniają bardzo dobre trzymanie boczne i są stworzone do sportowej jazdy. Na dłuższych trasach przydała by się regulacja podparcia lędźwiowego, jednak taki rarytas opel oferował dopiero w vectrze.

Przestrzeni z przodu mamy wystarczająco dużo, pasażerowie na tylnej kanapie również nie powinni narzekać- przydały by się zagłówki tylnej kanapy (ale to można dokupić). Bagażnik to największa zaleta tego samochodu- nie jest on ograniczony kielichami i spokojnie zmieścimy w nim typowe koło naczepy ciężarówki. Dodatkowo po złożeniu tylnej kanapy otrzymujemy równą przestrzeń i świetnie sprawdza się jako miejsce do spania (małżeńskie łoże ;)

W tym samochodzie mamy problem z odparowaniem szyb- całe szczęście że jest szyberdach, który nam to ułatwia. Jednak samochód długo się rozgrzewa i w zimie stanowi to problem.

Tutaj nie ma żadnych wad.

Z instalacją elektryczną nie napotkałem problemów- wymiana czujnika temp. cieczy chłodzącej może tylko. Elektroniki w tym aucie nie znajdziemy- jest proste jak budowa cepa i dzięki temu niezawodne.

Nowe części nie są drogiej.Również z ich dostępnością nie ma żadnego problemu. Zderzak w bardzo dobrym stanie kupimy za 100zł na giełdzie a koszt nowego reflektora to ok.110zł.

Trudności z oparowywaniem szyb zimą.

Do bagażnika zmieścimy dwie opony od samochodu ciężarowego. Osobiście przewoziłem 500kg cementu. Prawdziwy koń roboczy. Ogromna przestrzeń bagażowa nie ograniczona elementami zawieszenia.