Opinia Opel Astra kombi 1.6 8 zaworowy 75KM (benzyna+gaz) kombi 1997r., ocena użytkownika (kja)

Opel Astra kombi 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 8 zaworowy 75KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-07-17

bez klimy w mieście pali do 9lpg a w trasie przy 120-130km/h to ok 8.5 ale przy do 110km/h to i poniżej 8lpg można zejść latem przy klimie to tak ok. 10lpg to i wtrasie wychodzi przy obładowaniu na urlop. w mieście też nawet przy klimie to nie wychodzi pow. 10lpg za bardzo raz może mi wyszło 11 lpg.

oprócz standartów o bez wypadkowość. to napewno stan blach tylnich błotników i kalpy bagażnika brudny silnik 1.6v8 nie jest problemem bo choć ciągle się poci to i tak oleju nie bierze.

mi czasem się zdaża dolać płynu chodzącego ale to może wersje z klimą tak mają.

dla nie zamożnych rodzin z 2ką dzieci przy ale tylko z wspomaganiem bo inaczej to kobieta będzie miała problemy z parkowaniem no i klimatyzacja to wtedy jest ok. a jak mniej wyposażone wersje to napewno dla małego biznesu jest ok.

chyba większość opisałem powyżej mogę dodać że wadą to napewno korozja gdyby nie to to auto bybyło super, zaleta niskie koszty utrzymania małe spalanie i tanie części rekompensują wiek auta a funkcjonalność wystarczająca dla 4 osobowej rodziny przy wspomaganiu, centralnym zamku i klimatyzacji auto daje dość dobry komfort urzytkowania nawet jazdy w dłuższe trasy nie są męczonce choć przy dzieciach i tak są postoje. Napewno są lepsze auta ale stosunek jakości do ceny jest bardzo bardzo jak dla mnie odpowiedni.

układ jezdny jest ok może mogło być bardziej czułe wspomaganie ale wkońcu to inny wiek produkcji auta, zawieszenie przy kombi jest wystarczająco twarde i daje dość dobry komfort jazdy, nawieżchni też się trzyma jako tako wkońcu to kombi a nie sportowe auto

no cóż skrzynia mogła bybyć lepsza zwłaszcza uruchamianie 1 biegu przyśpieszenie też nie rewelacja wkońcu to kombi i silniczek 75km to mało zwłaszcza latem przy włączonej klimie znacznie w trasie brakuje mocy i trzeba się zastanowić dobrze podczas wyprzedzania a marnie już jest całkiem jak jest znaczne obciążenie ładunkowe :(

fotele z przodu może nie są komfortowe ale da się wytrzymać mając nauwadze wiek produkcji przeszkadza zwłaszcza trzeszczący fotel kierowcy z tyłu 2 osoby z podłokietnikiem jest ok ale już 3 to marnie brakuje trójpunktoweg pasa pośrodku ale w 2 osoby i 2 dzieci z tyłu jest ok

przestrzeń z tyłu jak i zprzodu jest jak na osobówke wystarczająca i nie ma się zabardzo co się więcej spodziewać bagażnik przy kombi to rewelacja zwłaszcza równa podłoga z tyłu i praktycznie bez progu załadunkowego dzielona kanapa jest super a możliwość otwarcia kanału pośrodku przy podłokietniku rewelka nawet nie wszystkie nowsze auta to mają tu szacunek dla opla. Duży minus i to wszyscy wiedzą za karoserię "rdzewieje" no ale przy odpowiednio szybkiej reakcji daje się opanować za nie wielkie pieniądze. zegary i ich rozmieszczenie jest ok. no kolejny minus to przepalające się żarówki pokręteł ale to też nie koniec świata.

mam klimatyzację więc to trochę inna bajka ale ale w zimie dość szybko się nagrzewa i trzyma temperatrę śilnika ale to chyba zaleta dobrego termostatu który trafił mi się dobry bo maiłem wcześniej corse i zimą było dość sałabo z temp. silnika. Latem klima jest wystarczająco wydajna wadą to zbyt mała regulacja środkowego nawiewu który się nie specjalnie daje tak ustawić by zimnego powietrza nie czuło się na twarzy ale przysłaniam to trochę i jest ok.

jak dlamnie to ok ale może dlatego że dawno temu nauczyłem się jeździć dostawczakami i tylko na lusterka więc teraz to dla mnie luks.

po za przepalającymi się żarówkami pokręteł jest ok.

Chyba najlepszy stosunek jakości do ceny wśród używanych aut bardzo dobrze się spisujący przy lpg spalanie gazu od 8do 10litrów gazu co wydaje mi się tanie w utrzymaniu no i przedewszystkim mała awaryjność a jak już występuje to tanie części a to uważam za największą zaletę bo co jakiś czas wymienić coś trzeba i coś się popsuje a koszt części naprawdę nie wielki.

rdza rdza

miałem corse 1.4 v8 i miała spalanie podobne a oile mniejsze auto.