Opinia Opel Calibra 2.0 8v i 115KM (benzyna+gaz) coupe 1993r., ocena użytkownika (mrs)

Opel Calibra 1993r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 2.0 8v i 115KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-12-29

młodym kierowcą żadnym wrażeń godnych wspomnień po latach

Calibra ma duszę i charakter. Ten samochód rozbudził we mnie pasję motoryzacyjną i zawsze będę wracał do niego myślami z nostalgia. za niewielką obecnie cenę można kupić sobie samochód który dostarczy świetnych wrażeń.

świetne prowadzenie i trzymanie drogi. ze względu na niskie zawieszenie bywają problemy z parkowaniem

samochód dosyć nieźle bryka jak na stosunek mocy 115km do masy. nawet na gazie osiągi są zadowalające na tyle, że rzadkością były dla mnie wyprzedzające mnie samochody:). manualna skrzynia biegów świetnie się sprawuje, jedynie czasami wsteczny zgrzyta.

Ze względu na sportowy charakter samochód ma utwardzone zawieszenie, co na polskich drogach niestety bardzo daje się we znaki. Jednak pozwala na świetne trzymanie się drogi. Myślę, że jest to rozsądny kompromis. Fotele przednie są świetnie zaprojektowane. Kierowca usadowiony w niemal leżącej pozycji może poczuć się zespolony z samochodem. Fotele są na tyle wygodne, że nie pozwalają odczuć nawet wielogodzinnej jazdy. Wersja skórzana wentylowana z podgrzewaniem dodatkowo poprawia komfort, choć moim zdaniem zdecydowanie bardziej komfortowe są tapicerki welurowe. Tylna kanapa jak na sportowy samochód oferuje bardzo dużo miejsca, bez problemu zmieści nawet 3 towarzyszki podróży:) Samochód jest świetnie wyciszony. Jak na ten rocznik i przebieg, silnik i drogę słychać dopiero powyżej 80km/h.

samochód oferuję wystarczającą przestronność z przodu nawet dla osób do 2m wysokości.Możliwości regulacji położenia i wysokości fotela i zagłówka zapewniają zadowalający komfort. Obsługa jest intuicyjna i komfortowa. Wnętrze nawet po kilkunastu latach użytkowania wygląda doskonale bez widocznych oznak zużycia. bardzo obszerny i ładowny jak na samochód sportowy. Karoseria dosyć dobrze opiera się zębowi czasu.

Mój egzemplarz mimo dużego zawilgocenia wnętrza (długo stał bez szyb pod chmurką) nie miał problemów z wentylacja (nawet bez włączonej klimy)

lusterka bez jakiś udziwnionych zniekształceń

jak na ten rocznik i przebieg tragedii nie ma

z każdym rokiem coraz więcej trzeba było przy nim robic

świetne prowadzenie

Marcin