Opinia Opel Corsa city 1.4 60KM (benzyna+gaz) coupe 1998r., ocena użytkownika (kq)

Opel Corsa city 1998r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 1.4 60KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-02-07

silnik, tlumiki, sprezyny i amorki, hamulce.

w srodku musi byc sucho. ogolnie ja wsiadam mi jade-nie przejmuje sie ze stanie-bo do tej pory mnei nie zawiodlo

autko jako pierwszy samochod, do miasta, chociaz i na dluzszych trasach daje sobie dobrze rade, rodzina 4 osobowa z malymi dziecmi

ogolnie jestem bardzo zadowolony z silnika-w miescie pali teraz wiecej(11 l/100km) bo zimno i robie krotkie trasy(17km w jedna strone), wiosna i latem spalanie w trasie dluzszej wychodzilo mi nawet 7,2 litra gazu, przy dynamiczniejszej jezdzie w miescie dojdzie spokojnie do 10 gazu, ile na benzynie??nei wiem-ciagle gaz i nie czuc ze silnik slabnie. przy cieplej pogodzi e w miescie 9-9,5 l/100km komfort-jak na takie autko ok, deska moim zdaniem ladniejsza niz polo, z zewnatrz-mowia jajo-dla mnie ladniejsze od polo.

prowadzi sie przyjemnie-wspomagania brak w moim aucie ale nie trzeba duzo sil przy manewrach.

jak na jedna max 2 osoby osiagi sa bardzo znosne, zaskoczyc moze swoja dynamika, ostatnio zostawilem do 70 km/h kumpla w audi A6 2,5TDI( z tym ze slisko bylo) przy pelnym obciazeniu brakuje juz sil autku ale i tak sobie radzi dzielnie na gazie chodzi rewelacyjnie..wrzucam kazdy bieg i bez gazu toczy sie bez kichania prychania i przerywania. tak samo przy wyzszych predkosciach-nie czuc ze to gaz.fakt na benzynie moze jest lekko zwawszy -ale bardzo minimalnie

resorowanie-dosc twarde ale w miescie nawet komfortowe, glosno anawet bardzo glosno przy jezdzie po bruku cicho nie jest,jazda ponad 100km/h wyraznie daje juz znac o sobie silnik. do predkosci 60km przy spokojnej jezdzie w miescie-cichutko,fotel przedni-ustawny aczkolwiek moglby miec lepsze podparcie na uda, trzymanie na boki-znosne,trasa bez przestankow(300km)bez zadnych bolow plecow, chociaz dla wysokich osob dlugosc siedziska moze byc zdecydowanie za krotka

komplet osob( z tylu osoby do 170cm wzrostu) nie narzekaly na komfort w trasie ponad 100km. auto ergonomicznie zaprojektowane-wszystko robie w nim intuicyjnie a jezdzilem wieloma samochodami. bagaznik jak na male autko spory-mimo kola w bagazniku( bo butla w zapasie) karoseria-jak to opel-nie mam duzo korozji-gdzieniegdzie-na obtarciach od butow, pod mocowaniem wycieraczki na klapie bagaznika, minimalnie pod uszczelkami-kuppilem auto bezwypadkowe i rdzy nie ma praktycznie

nagrzewanie auta zima troche trwa, PAROWANIE SZYB-MASAKRYCZNIE-moze czas wymienic filtr przeciwpylkowy :) nadmuch calkiem dobry w zaplanowanuych kierunkach-przydaloby sie lepsze ustawienie nawiewow na szyby w kierunku lusterek.przydalby sie w wakacje szyberdach bo jest za goraco w trasie przy sloncu a wiatr huczy jak sie okno otworzy. o klimatyzacji nei wspomne:)bo nie mam

z tylu troszeczke(ale nie znacznie) pogorszona widocznosc ze wzgledu na slupki, do przodu rewelacja. przy zlej pogodzie i brudnej szybie zakres pracy wycieraczek dobry

to jest duzy mankament

silnik naprawde jest dobry i to na gazie-ale to pewnie zalezy od wlasciciela i przbiegu. bo przed zakupem jezdzilem identyczna corsa z przebiegiem niby 180tys.-oj dobite autko bylo ledwo silnik chodzil