Opinia Opel Corsa B 1.2 0KM (benzyna) hatchback 1993r., ocena użytkownika (tnt)

Opel Corsa B 1993r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-07-16

na progi

Na całość. Nic szczególnego nie przychodzi mi do głowy.

wszystkim, którzy lubią jeździć, nie lubią za dużych aut, lubią wygodną jazdę

Wady: mało miejsca z tyłu, głośny mechanizm ogrzewający/wentylujący auto, gnijące progi!!! zalety: ekonomiczny, "miękki", dobry dla kobiety, na kokpicie wszystko na swoim miejscu, "pod ręką".

Bardzo dobrze się jeździ, miękkie zawieszenie, dobrze wchodzi w zakręty przy większych prędkościach, nie psuje się. Kierownicą kręci się naprawdę lekko jak na brak wspomagania, niewielkie luzy w układzie kierowniczym, które w żaden sposób nie przeszkadzają w jeździe. Jedyny problem, który mam, to gnijące progi (szczególnie prawa strona)... no, ale auto w końcu ma swoje lata i przebieg. Corsa non - stop w ruchu.

Silnik nie "klekota", pracuje miękko. W moim odczuciu silnik jest elastyczny (nie wymusza częstych zmian biegów, wiadomo, że trzeba je zmienić odpowiednio do prędkości, opel umie wystartować także z "dwójki"). Silnik ma dobre przyspieszenie po zmianie biegu - dostaje tzw "kopa". Czasami ciężko wrzucić "jedynkę", ale to jest tylko i wyłącznie kwestia wyczucia biegu, a nie problem związany z autem. Wszystko w moim aucie działa prawidłowo.

Zawieszenie raczej OK, wiadomo, że z pełnym obciążeniem auto się męczy. Miałam okazję załadować opla do pełna i przejechać długą trasę (ok 1000km). Ogólnie nie było źle (większe spalanie przy normalnej jeździe, bez wariactw; dziury były odczuwalne przeze mnie i pasażerów; wnętrze kiepsko wyciszone i to z minusów). Ogólnie nie jest źle. Fotele zdecydowanie wygodne.

Ilość miejsca z przodu jest wystarczająca, ale z tyłu niezbyt - 3 osoby normalnej budowy i jest już ciasnawszo...Jakość materiałów wykończeniowych hm, mogłaby być lepsza...chociaż zważywszy na wiek auta (17lat), to nieźle. Jakość karoserii niezła, chociaż mam problemy z progami (rdzewieją i co gorsze gniją i za to ogromny minus). Widoczność i dostęp do przełączników jest w moim odczuciu bardzo dobra. Wszystko jest przejrzyste. Brak schowków z tyłu. Auto daje wrażenie obszernego jak na 3-drzwiówkę, ale pasażerowie nie są zadowoleni z przestrzeni z tyłu.

W tym temacie to kiepsko - za głośno wszystko chodzi. Ogrzewanie działa dosyć szybko i z tego jestem zadowolona, ale gorzej z wentylacją (za głośno i za wolno, obojętnie czy jest ustawione na min czy max).

Nie mam większych zastrzeżeń.

Ogólnie jestem zadowolona. Musiałam wymienić jakieś bezpieczniki czy coś, ale nie było zwarć do tej pory. Auto stoi na dworze, chociaż jest zadaszone.