Opinia Opel Corsa 1.2 45KM (benzyna+gaz) hatchback 1993r., ocena użytkownika (22rr)

Opel Corsa 1993r. - opinia użytkownika

silnik: 1.2 45KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2011-10-01

Silnik 1,2 8v w gazie- wydawałoby się, że może jeździć na "powietrze"...niestety nie sprawdza się to w 100%. Słaba dynamika wcale nie jest zapowiedzią doskonałej ekonomiki silnika. W mieście jeżdżąc baaaardzo spokojnie do pracy i z powrotem średnie zużycie oscyluje w granicach 10 L gazu! Choć przy wyjeździe nad morze udało mi się na trasie 1400 km zejść z zużyciem do 7 L. Generalnie niezbyt ekonomiczny silnik, ale bardzo tani w eksploatacji z powodu swojej kuloodpornej budowy.

KOROZJA- progi, błotniki.

KOROZJA- progi, błotniki!!!! A poza tym tylko lać i jeździć.

Osoby po raz pierwszy kupujące samochód, jeżdżące po mieście i posiadający znikomy budżet na samochód i jego eksploatację.

Generalnie przyjazny samochód na miasto. Bardzo niskie ceny używanych modeli, stosunkowo niezawodny samochód jeśli eksploatowany zgodnie z przeznaczeniem. Części zamienne i naprawy- taniocha. To był mój pierwszy, samodzielnie kupiony samochód i prezentował naprawdę bardzo dobre VALUE FOR MONEY. POLECAM WSZYSTKIM, KTO CHCE PROSTE WOZIDEŁKO PO MIEŚCI I CHCE CAŁKOWITEJ NIEZALEŻNOŚCI OD KOGOKOLWIEK:)

Mały, zgrabny, miejski samochód. W porównaniu z Vectrą dużo więcej okazji do zaparkowania. Polecam osobom robiącym główną część swoich kilometrów w ruchu miejskim.

Silnik 1,2 8v w gazie. Dynamika tankowca, ale po mieście nie jest tak źle. Na trasie będziecie "poganiani" przez TIRy, szczególnie jeśli trafi się lekkie wzniesienie.

Typowy samochód klasy B, komfort resorowania zadowalający jak na tą klasę samochodu. Zawieszenie miękkie i pływające więc nie nadające się na sportowe harce, ale po mieście ok, choć przy jeździe "w 4 chłopa" po 1,8-1,9 m (nie pytajcie jak się mieściliśmy) z lekka nie dawała rady.

Wykonanie wnętrza jak na taki rocznik bardzo przyzwoite. Porównując design z konkurencją z tych lat, naprawdę wypada bardzo dobrze. Materiały- twardy plastik, ale za to myje się lekko. Karoseria jak w każdym Oplu z tego okresu- słaba. Zabezpieczenie antykorozyjne, żadne. Progi i nadkola znikają w oczach. Jeśli od samego początku nie będzie się zwracać uwagi i dbać o te elementy, po roku użytkowania nie będzie czego wymieniać... Ilość miejsca na 2 osoby ok- fotele można odsunąć stosunkowo mocno do tyłu. Nawet osoby wysokie (1,93) nie mają problemu. Sytuacja się pogarsza, gdy trzeba jechać w 4- nie polecam, chyba że ta dodatkowa dwójka to pies i kot.

Wentylacja dość sprawna na górze samochodu, ale nogi są zawsze zmarznięte w zimę.

Nie narzekam, duże szyby i odpowiednio dobrany kształt lusterek. Nawet niewprawnym kierowcom spodoba się ten samochód. Łatwo wyczuć gdzie jest przód i gdzie tył- pomocne przy parkowaniu.

W mojej Corsie praktycznie wszystko działało. Jedyna niezbyt uciążliwa usterka to przepalenie się lampek do konsoli środkowej- dość utrudniony dostęp, żeby to wymienić skłonił mnie, żeby zostawić to tak jak jest...nie jest to zbyt uciążliwa usterka.

Stosunkowo niezawodny samochód. Przez 50 tyś km które nim zrobiłem praktycznie nie wymagana była żadna naprawa. Wymieniłem raz termostat bo nie łapał temperatury- 150 zł z robocizną- śmiech. Eksploatacyjnie też ok- klocki- 60 zł, filtr powietrza 20 zł, filtr oleju 20 zł, komplet świec- 50 zł. Inne naprawy z mojej winy- zderzak nielakierowany- 60 zł, przedni reflektor 60 zł. To jest NAJWIĘKSZA ZALETA TEGO MODELU. SUPER TANIE CZĘŚCI ZAMIENNE, MNÓSTWO UŻYWEK I DOBREJ JAKOŚCI ZAMIENNIKI MAID IN CHINA.