Opinia Opel Kadett 1,4 E 1.4 C14NZ 55KM (benzyna+gaz) hatchback 1990r., ocena użytkownika (zr6)

Opel Kadett 1,4 E 1990r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 C14NZ 55KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-11-13

Na gazie niestety trochę pije, nawet przy tak małym silniku. Miałem w tym samochodzie 2 silniki i na każdym (z powodu instalacji gazowej) były problemy z układem zapłonowym. Po regulacji zapłonu naraz okazywało się że auto jest bardziej zrywne i pali 2L mniej. Ogólnie nie polecam gazu w tym aucie.

Ogólnie na stan techniczny. Jest to samochód który trzeba wyjeździć a następnie zezłomować. Polecam szukać okazji w dobrym stanie. Za małe pieniądze można mieć naprawdę przyzwoite auto na 2-4 lata.

Sprawdzać stan płynów - z czasem będzie spalał olej. U mnie z niewiadomych względów bardzo szybko ubywał płyn chłodniczy. Pilnować korozji, mój praktycznie nie gnił w cale ale dobrze jest zabezpieczyć progi i podwozie bałwankiem. Niewielki wydatek a przeżyje dzięki temu kilka zim.

Każdemu kto szuka taniego i wygodnego auta do codziennego przemieszczania się. Spokojnie \\\\\\\\\\\\"radzi\\\\\\\\\\\\" sobie w 3 osobowej rodzinie z małym dzieckiem. Bagażnik spory, awaryjność w normie albo i lepiej jak na tak stare auto. Częś

Bardzo dobry, tani w zakupie jak i eksploatacji samochód. Sprawdza się bardzo dobrze, jednak nie polecam w nim montować gazu. Silniki długo tego nie wytrzymują. Jeżeli jednak ktoś zamierza kupić takie autko na 2-3 lata, to można zamontować gaz a po wyeksploatowaniu zezłomować, gdyż na sprzedaż raczej się nadawać nie będzie. Samochód jest wygodny i przyjemny w prowadzeniu. Osobiście mam do niego duży sentyment i byłem z niego bardzo zadowolony.

Samochód pomimo swojego rocznika bardzo miło i przyjemnie się prowadzi. Może za bardzo do niego przywykłem ale niczego nie prowadzi się prościej niż Kadetta. Hamulce takie sobie, jak ktoś jest przyzwyczajony do \\\\\\"żylet\\\\\\" które łapią na dotyk to może komuś wjechać w tyłek. Samochód trzymie się drogi jakby był przyklejony ;-) Oczywiście przy dobrych oponach i amortyzatorach.

Silnik może elastyczny by i był ale jest za słaby. Ja miałem 1,4 z gazem więc nic dziwnego że trochę to muliło. Skrzynia biegów OK. Nie polecam zakładania gazu w tym aucie. Ja wykończyłem 2 silniki w ciągu 4 lat w tym aucie. Może po prostu miałem pecha - tego nie wiem.

Przy pełnym obciążeniu jeździ się po prostu źle, niekomfortowo, auto staje się sztywne a kierowca ma wrażenie ciężkości auta. Ogólna miękkość zawieszenia w porządku. Jazda całkiem przyjemna przy 1-2 osób na pokładzie.

Nie wiem jak w innych egzemplarzach ale mój praktycznie wogóle nie gnił pomimo swojego wieku. Jest to podobno dość nietypowe w tym aucie, ale nie gnił :-) Progi podreperowane po zakupie a potem nic nie robione. Fotele dość wygodne, trochę miejsca na nogi jest. Bagażnik w miarę duży jak na takie auto, jednak nadkola kretyńsko zmieniają jego geometrię przez co w znacznym stopniu utrudniają umieszczenie większej ilości dużych przedmiotów w bagażniku. Plastiki itd. dość nędzne. Z czasem pewne rzeczy się łamią, trzeszczą itp.

Kilka minut i w aucie można zdechnąć - nawet przy -10 na dworze. Tak więc grzanie OK - chłodzenie to nieporozumienie.

Jechałem kiedyś Citroenem C5.... stanąć sobie nie może koło mojego Kadetta pod względem widoczności. Ogólnie z przodu bardzo dobra a z tyłu lepsza niż w jakim kolwiek innym aucie w jakim jechałem. Oczywiście to moja subiektywna opinia.

Miałem kilka awarii związanych z elektryką. Zdarzało się że nie działała tylna wycieraczka, tudziesz jakiś reflektor miał przerwę. Nie należy się tym jednak zrażać - auto miało wówczas 18 lat.

Do pewnego momentu nie działo się z nim kompletnie nic. Potem jak się zaczęło sypać to dość często. Głównie: - silnik i jego osprzęt - zapłon - elementy elektroniki - hamulce