Opinia Opel Vectra B 1.6 1,6x16v 101KM (benzyna+gaz) hatchback 1997r., ocena użytkownika (x8t)

Opel Vectra B 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 1,6x16v 101KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2011-02-14

Dane orientacyjne, ponieważ jeżdzę codziennie na trasie i w mieście, więc jedynie cykl mieszany jest w pełni prawdziwy, trochę poniżej 10 l gazu na 100, do tego trochę benzyny przy rozgrzewaniu. Przy spokojnej jeździe na trasie 90-110 km/h shodzi do 7-7,5 l gazu na 100. Sekwencyjna instalacja spisuje sie dobrze - przełączanie pomiędzy paliwami jest w zasadzie nie zauważalne.

Tak. Całkiem solidny, duży samochód. Niestety niemiecki - szkoda, że sami nie umiemy takich robić.

Solidny i wygodny samochód.

Niestety chyba wszystkie ople są podsterowne i to z pewnością poważna wada. Poza tym nie ma raczej problemów, układy wspomagania są solidne i trwałe, zarówno wsp. hamulców jak i kierownicy. Co jakiś czas sprawdzam w nich poziom płynów i nie ma problemu w 14 letnim samochodzie.

Jeżdżę na gazie, więc szatanem nie jest, szczególnie na wolnych obrotach. Silnik jest dynamiczny dopiero przy troszeczkę wyższych obrotach. Silnik jest już trochę głośny, czasami zdarza mu się nierówna praca, ale jest to oczywiście wina gazu i przebiegu. Wadą silników opla 16V jest "branie" przez nie oleju, ja niestety wlewam go nawet > 0,5 l na 1000 km.

Może troszeczkę głośny, ale to głównie wina już głośnego silnika.

jak na 14 letni samochód (w Polsce 3 lata) to chyba nadal mało rdzewieje :) Poza tym bardzo obszerny samochód.

Brak klimy, więc jej nie ocenię, poza tym wszystko ok, choć nie wiem jak jest z tyłu.

Wadą w naszych miastach jest brak możliwości złożenia lusterek. Poza tym nie ma problemów, trzeba tylko dorze ustawić lusterka i jest ok.

Mój egzemplaż elektroniki to w zasadzie nie posiada, choć jego "komputer" sterujący pracą silnika i układami bezpieczeństwa działa prawidłowo. elektryka jest średnia, czasami trzeba poprostu wymienić jakąś żarówkę, niestety wysiadły mi zamki i część drzwi muszę otwierać kluczykiem, a nie pilotem.

Na szczęście w drodze jeszcze mi nie stanął :) Jedzynie staram się na czas wymieniać części eksploatacyjne, ale bez pedanterii.

No cóż, to mój pierwszy zakup i dopiero później zorientowałem się, że blacha nie była w pełni nietknięta. W kilku miejscach widać drobne poprawki, raczej drobne ryśniecia i wgniecenia (jak to samochód z najgorszego miasta w Polsce, czyli Warszawy).

Nie oszczędzam go, dużo jeżdżę, nie przejmuję się wyglądem i porządkiem w nim. Jedynie na czas wymieniam olej (bądź go dolewm) i jeździ. Odpala w każdych warunkach (choć akumulator jest już kiepski), ponieważ w zasadzie za dotkinięciem.