Opinia Opel Vectra B 2.5 x25xe 170KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1998r., ocena użytkownika (sqf)

Opel Vectra B 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 x25xe 170KM (benzyna)

data oceny: 2010-07-14

Jak na 2,5 litra V6 w benzynie to w mieście nie ma tragedii pod warunkiem że się nie urządza wyścigów od świateł do świateł bo wtedy i 25 Litrów na 100 nie starczy.

Na ogniska korozji tylnych nadkoli i dołu drzwi.

Aby nie uszkodzić silnika należy pozostawić go na pełnym syntetyku nie ważne ile ma przejechane i podczas mrozów pozwolić się rozgrzać silnikowi na wolnych obrotach wtedy wszystko będzie w porządku. A i przy wymianie klocków z przodu (czujniki zużycia) należy sprawdzić klocki z tyły gdyż te nie posiadają czujników a ze swojego doświadczenia wiem że lepiej tam zajrzeć jak wymieniać tarcze.

Osobie która ceni sobie komfort z przyjemnością szybkiej jazdy.

Daję 8 a nie 10 pkt. ze względu na małe lusterka i widoczność przy parkowaniu tyłem, aczkolwiek można to rozwiązać montując czujniki parkowania.

Daję Osiem Pkt. za prowadzenie auta gdyż ciężki silnik z przodu w ciasnych zakrętach doprowadza do dużej nadsterowności na standardowych oponach 195/65/R15. Parkowanie do tyłu przez małe lusterka boczne i wysoki tył jest znacznie utrudnione.

Szczególnie dobry ma trzeci bieg można się nim poruszać od 20 km/h do 160 bez żadnych protestów ze strony silnika.

Dla tylnych foteli daję osiem gdyż generalnie wyprofilowane są na dwie osoby trzecia się raczej męczy.

Jeżeli chodzi o przestrzeń z tyłu to robi się trochę ciasno jak z przodu usiądą wysokie osoby. Co do bagażnika to jest duży problemem jest za to otwór załadunkowy gdyż jest on dosyć wąski i o włożeniu telewizora nie ma mowy.

Klimatyzacja działa bardzo wydajnie, a ogrzewania ma też wydajne i jeszcze posiada nawiewy na nogi dla pasażerów siedzących na tylnej kanapie.

Widoczność do tyły ogranicza wysoki bagażnik a w lusterkach ich niewielkie rozmiary - naprawdę trzeba się do tego przyzwyczaić.

Nie maiłem jak do tej pory z tym układem żadnych problemów.

Uszczelkę na wężu od wspomagania po stronie przekładni kierowniczej wymieniłem gdyż zjadła ją sól z polskich dróg (jest aluminiowa) - zamontowałem nową miedzianą.

Do tyłu.

Zupełnie bezawaryjny, do tego w miarę oszczędny i wykazujący wielką dynamikę po przekroczeniu 4000 obr/min. Nie jeden młody kierowca się już zdziwił. A i do tego jeszcze zużycie oleju którego nie ma a jeżdżę na pełnym syntetyku.

Damian