Opinia Opel Vectra 2000EDITION 2.0 DTI 16V 101KM (olej napędowy) hatchback 2000r., ocena użytkownika (kda)

Opel Vectra 2000EDITION 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 DTI 16V 101KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-07-14

Zależy jak kto jeździ ja osobiście mam cięższą noge znajomi mówią że na trasie potrafią spalić nawet 5l/100km. Nie wiem jak Oni jeżdzą ale ja przeważnie te 110-120km/h utrzymuje.

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

NA AUTENTYCZNY PRZBIEG I ZAWIESZENIE KTÓRE JEST SUPER ALE JEŻELI BĘDZIE DO REMONTU TO BĘDZIE KOSZTOWNE GDYŻ JEST WIELOWACHACZOWE !!!!! SAM REMONTOWAŁEM I SCHUDŁEM 1500ZŁ

NIE MA NIC SPECJALNEGO ...

DLA OSÓB DLA KTÓRE SZUKAJĄ WIĘKSZE AUTO ALE NIE KONIECZNIE KOMFORTOWE !!!

Moim zdaniem OPEL pozostaje OPLEM jeździłem 1,5 roku. VW Golfem 1.9TDI i powiem szczeże że VW jest bardziej wdzięczny niż Opel. Generalnie jeżeli komuś zależy na kupnie ala limuzyny czyli większego Auta to napewno Vectra nie będzie trfnym wyborem ponieważ wielkością się zgadza ale właściwościami i wygodą to tak sobie !!! Wielką zaletą jest PROWADZENIE NAPRAWDĘ MA ZYŁKĘ SPORTOWEGO AUTA WIELOWACHACZOWE TYLNE ZAWIESZENIE NAPRAWDE SIĘ DOBRZE SPRAWDZA I TRZYMA MOCNO NA SZYBKICH ZAKRĘTACH.

Jeżeli chodzi o elestyczność to do obrotów 2000obr/min. Mamy pustkę ale powyżej już ciągnie przyzwoicie ale to wada wszystkich oploskich diesli. Wielkim Plusem to długie przełożenia przydaje się przy mijankach można ostro pofolgować na jednym z wybrabych biegów.

Jeżeli chodzi o komfort jazdy to szczeże mówiąc umiarkownay jak na tą klase auta porównując chociaż by GOLFA IV to w Golfie jest wyraźnie ciszej. Ale tu kolejny raz pada nam Hasło OPEL...

Nawiązując do przestrzeni to wielki plus ! jest sporo miejsca na nogi i głowe nawet wysokie osoby swobodnie mogą usiąść na tylnych siedzeniach. Tak samo jeżeli chodzi o Bagażnik naprawde sporo się do niego mieści. Jakość materiałów jest na marnej pozycji dużo twardego i trzeszczącego plastiku jak na Tą kategorie Auta !!! Za to wielki minus.

Moja VIKI ma Automatyczną Klimatyzacje i jest bardzo wydajna nie mam najmniejszych zastrzezeń !!!

brak.....

Osobiście nie ma żadnych problemów z elektroniką chociaż. Jeden jest !! Słabom zabezpieczone są wtyczki od bocznych poduszek powietrznych które te kable są zamontowane pod fotelem kierowcy i pasażera i sprzątając auto zadaża się taką ftyczke poruszyć i automatycznie na komputerze pokładowym wyświtla śie lampka o uszkodzonej poduszce (trzeba na komputer skasować) Za to minus !!!

Powiem tak troszkę problemów miałem z zaworem EGR ale to standart dałem do czyszczenia ale po pierwszym razie nic ale po kolejnym u innego mechanika było już ok. Przeczyszczony został kolektor, wymieniona uszczelka pod kolektorem no i Zawór Recyrkulacji spalin (EGR). koszt 300zł

NAPRAWDĘ NA TĘ KATEGORIĘ AUTA WYJĄTKOWO PRZECIĘTNY !!!!

WYJĄTKOWPO DOBRZE SIĘ PROWADZI NA CIASNYCH I SZYBKICH ZAKRĘTACH .

Karol