Opinia Opel Vectra 1.9 CDTI 150KM (olej napędowy) kombi 2004r., ocena użytkownika (j8y)

Opel Vectra 2004r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 CDTI 150KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-07-11

Przy włączonym tempomacie na autostradzie na prędkość 140-150 km/h samochód z wyładowanym bagażnikiem pali niecałe 6 litrów. Pod kątem takiego przemieszczania kupowałem auto (po mieście jeżdżę bardzo mało)

Oczywiście niezbędna jest wizyta w serwisie. Jeżeli do wymiany jest koło dwu masowe to serwis zawoła ok 3200 zł, z tego co wiem to częstą usterką jest zużyta maglownica (sam nie wymieniałem więc nie wiem jakie są koszty naprawy)

Na regularną wymianę oleju i filtrów. Producent zaleca wymianę oleju co 50000km (w serwisie zalewany jest tzw. olej "long life). Ja wymieniam co 10000 tyś i silnik pracuje bezawaryjnie.

Auto w sam raz dla często podróżującej rodziny. Wielki bagażnik (513 litrów) zmieści sporo bagażu, do tego komfortowe zawieszenie i wygodne fotele nie męczą w czasie podróży.

Samochód obszerny jak na razie bezawaryjny - wymieniane tylko podzespoły które wymienia każdy w swoim aucie: płyny, oleje, hamulce, elementy zawieszenia.

Auto prowadzi się pewnie, samochód nie wykazuje tendencji do "myszkowania" po drodze. Mimo sporych rozmiarów pojazdu, fabrycznie zamontowany parktronic z przodu i z tyłu pozwala na swobodne manewrowanie na zatłoczonych parkingach

Mimo 150KM auto nie powala dynamiką. Spora turbo dziura (dopiero po 2000obr/min zaczyna się zabawa.

Miękkie ale nie powodujące myszkowania zawieszenie sprawdza się wyśmienicie na polskich drogach. Jedyną wadą jest budowa wahaczy - nie można wymienić elementów gumowych trzeba kupić cały wahacz, koszt ok 500zł. Na pocieszenie przy przebiegu 200000 km (większość po drogach Europy zachodniej) w tym roku wymieniłem po raz pierwszy od nowości prawy przedni wahacz bo już zaczął stukać (reszta na razie jest ok)

Miejsca jak to w kombi bardzo dużo. Niestety plastiki nie są najlepszej jakości ale póki co nie słychać ich denerwującego skrzypienia. Ognisk korozji nie ma.

Dwustrefowy climatronic jest bardzo wydajny.

Mała wysoko poprowadzona szyba tylna utrudnia manewry ale z pomocą przychodzi parktronic.

Większych problemów nie ma. Podczas całej eksploatacji wymieniony jeden z czujników parkowania z tyłu.

Części są na przystępnym poziomie. kompletny rozrząd to koszt ok 540zł, komplet hamulców przód i tył( tarcze, klocki i płyn to kwota 1200 zł). Dla porównania w mazdzie 6 z 2003 roku rozrząd to wydatek 1200zł bez robocizny.

Gdyby nie dość spora turbo dziura to auto było perfekcyjne. Trzeba się przyzwyczaić do częstego mieszania lewarkiem skrzyni biegów (głównie redukcja biegu przy wyprzedzaniu)

Słyszałem wiele opinii o Vectrze C jako bardzo usterkowym samochodzie. W moim przypadku 200000 km w 5 lat całkowicie zaprzeczają tym pogłoskom. Wystarczy regularne serwisowanie i dbanie o samochód.