Opinia Opel Vectra C kombi 1.8 1.8 122KM (benzyna+gaz) kombi 2005r., ocena użytkownika (25xb)

Opel Vectra C kombi 2005r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 1.8 122KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2023-02-11

spalanie jest rozsądne.

Czy silnik nie kopci, jak będzie zardzewiały to go nie kupować głównie tylne nadkola i klapa bagażnika. Podłoga zazwyczaj całą, na zawieszenie. Pobujać czy nie skrzypi i nie stuka Tył wielowahacz

Sprawdzać olej, likwidować ogniska korozji, reagować na kontrolki, ominąć większe dziury.

Auto można polecić komuś kto szuka dużego komfortowego samochodu kombi taniego w eksploatacji bezpiecznego nie zwracającego uwagi na szczegóły i komfort. Ma jeździć i służyć i przy tym się prezentować dość nieźle

Bardzo mnie zadowoliło: silnik, prowadzenie, wygląd, cena, komfort A zawiodło: Wyciszenie, zawieszenie dość twarde, kiepska jakość wykonania wnętrza

Zawieszenie jest twarde czuć większe wyboje lecz małe nierówności idealnie tłumi. Prosta konstrukcja, trzyma się drogi czuć przeciążenie jak się szybko jedzie na łuku. Ciężko ustawić zbieżność

Silnik i skrzynia są wystarczające do tego samochodu. Silnik jest dobry do gazu prosty i w miarę bezawaryjny. najbezpieczniej go wybrać tylko lubi olej ale bez problemu przejeżdżają 400 tys km. Biegi wchodzą precyzyjnie z lekkim oporem nawet po takim przebiegu.

Wyciszenie jest średnie. Robi się głośno na autostradzie powyżej 120 kmh. Dużo elementów niestety skrzypi, trzeszczy jakby zaraz miało się całe wnętrze rozsypać. Fotele są niezbyt dobrze wyprofilowane. Może to mogę plecy tak reagują. Fotele są miękkie i mają trochę za krótkie siedzisko. Za to tylna kanapa to bardzo wygodne miejsce.

Wnętrze jest ciekawe, dobrze zaprojektowane. jakość plastików jest dość dobra lecz ich spasowanie kiepskie. Dużo elementów wnętrza trzeszczy, skrzypi, jak zimno czy gorąco, na wybojach słychać jak całe wnętrze pracuje. Wyciszyłem co mogłem filcami. Miejsce z przodu i z tyłu jest masa. Wygodny podłokietnik i nawiew z tyłu. Mało aut go ma. Bagażnik jest duży. Widoczność dobra lecz do tyłu trzeba się przyzwyczaić. Na pierwszy rzut oka wydaje się że się jest w tunelu a szyba tylna jest daleko ale da się do tego przyzwyczaić.

Bardzo dobrze

Widoczność jest dobra. Widoczność dobra lecz do tyłu trzeba się przyzwyczaić. Na pierwszy rzut oka wydaje się że się jest w tunelu a szyba tylna jest daleko ale da się do tego przyzwyczaić.

Elektronika mnie zaskoczyła. Jak kupiłem wymieniłem przekaźnik od ogrzewania tylnej szyby i wyczyściłem przycisk od szyb. Elektryka jest zaawansowana, zostawione światło w środku samo gaśnie po 15 minutach nie rozładuje się akumulator, można programować kluczykiem możliwości otwierania drzwi i szyb, systemy ESP ABS TC działają jak i czujniki.

Prosta konstrukcja. Łatwa naprawa części tanie wiele zamienników jednak części wnętrza i wyposażenia bywają drogie i kiepskiej jakości

Twarde zawieszenie, kiepsko wyciszone, kiepskon spasowane elementy wnętrza, tapicerki skłonne do przetarć . Ogólnie to kiepska jakość. Ale to Opel proste takie auto, dobrym wyposażeniem.

Silnik dobry ciągnie z niskich obrotów pali umiarkowanie prosta konstrukcja bez EGR-u na pasku i hydraulice zaworowej

Michał