Opinia Opel Vectra 1.4 0KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1991r., ocena użytkownika (sjp)

Opel Vectra 1991r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 0KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-07-12

Pali trochę za dużo, jednak może to wynikać z mojej dość cieżkiej nogi. Jednak żeby pojechać w miarę szybko, niezbędne jest naciskanie pedału gazu.

Odpowiedź:Nie

Vectrę z takim przebiegiem jak moja, czyli ponad 330000 km mogę polecić każdemu, kto chce się nauczyć naprawiać samochód, a nie zależy mu na możliwości jazdy ;)

Wielką zaletą jest jego duża wytrzymałość. Przejechał już ponad 330 tysięcy kilometrów i nadal jeździ. Naprawy są tanie. Samochód jest w miarę wygodny, chociaż bez rewelacji. Jednak raczej nie polecałbym zakupu samochodu z tak dużym przebiegiem. Niestety więcej czasu spędza w serwisie niż w eksploatacji. Mimo to, mógłbym rozważyć zakup kolejnej Vectry, jednak pod warunkiem że miałaby dużo mniejszy przebieg i niewysoką cenę. W przypadku mojego egzemplarza miałem niestety pecha (tak bywa, kiedy kupuje się samochód z "pewnego i zufanego źródła" bez sprawdzenia go w warsztacie)i właśnie, po nieco ponad roku używania, się go pozbywam.

Bardzo szybko trzeba zmienić bieg z 1 na 2, inaczej samochód traci moc. Nie jest to wygodne przy ruszaniu spod świateł. Przyspieszanie powyżej 100km/h to już koszmar. Wyprzedzanie tira możliwe jest pod warunkiem, że ma się baaaardzo dużo miejsca.

Zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca jest sporo. Chociaż dłuższa jazda w 5 osób jest dla siedzących z tyłu dość męcząca (jednak to dotyczy chyba większości samochodów tej klasy). W moim aucie progi już nie istnieją. Ale poza tym jest tylko kilka niewielkich ognisk korozji.

Żeby poczuć nawiew trzeba włączyć go maksymalnie. Niestety pracuje wtedy bardzo głośno.

Słupki są zdecydowanie a szerokie i dość mocno ograniczają widoczność.

Autoelektryk sporo już na mnie zarobił.

Ciężko zapamiętać co wymieniłem. Autko jest stałym klientem w serwisie. Jednak na pewno wynika to z dużego przebiegu, ma na liczniku ponad 330 tysięcy kilometrów, więc musi się psuć.