Opinia Opel Vectra B 1.8 115KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1996r., ocena użytkownika (255p)

Opel Vectra B 1996r. - opinia użytkownika

wyposażenie: Kontrola trakcji

data oceny: 2015-12-29

Spalanie jest dosyć duże patrząc na moc i wagę samochodu. Na pewno nie jest to ekonomiczny pojazd

Ranty drzwi i nadkola czy nie są zjedzone przez korozje. W jakim stanie jest silnik.

Na stan oleju. Po pewnym przebiegu trzeba dolewać co jakiś czas. Słyszałem ,że lubi strzelić pasek rozrządu przed czasem lecz mnie to nie spotkało. Warto go porostu troszkę wcześniej wymienić niż przewiduje producent.

Kawalerowi, małżeństwie be dzieci (ewentualnie z jednym). Rewelacyjny na dojazdy do pracy. Na trasy i większą ilość ludzi i bagażu troszkę za małe. Dynamika silnika na przyzwoitym poziomie. Duże spalanie.

Auto niezawodne. Denerwują ceny niektórych części które są nieadekwatne do klasy oraz marki auta. Sedana nigdy bym już nie kupił bez względu na markę(niepraktyczny). Tyle , że ładnie wygląda. Na dłuższe trasy lepiej wybrać coś większego. Komfortowa jazda do max 4 osób. Autko to taki średniak pod każdym względem. Jest OK ale mogło by być lepiej.

Auto prowadzi się dobrze. Mogło by troszkę lepiej radzić sobie na progach zwalniających i dołach. Hamulce są wystarczające lecz mogły by być mocniejsze. ABS działa bez zarzutów. Wspomaganie kierownicy OK. Z parkowaniem nie ma żadnych problemów. Trzeba się przyzwyczaić do sedana że jest z tyłu bagażnik którego nie widać ( jak w prawie każdym sedanie)

Silnik jest w miarę dynamiczny. Wystarczający do codziennej jazdy. Z wyprzedzeniem i zmianą pasu nie ma problemu lecz do sportowego auta jest mu daleko. Przy 5 osobach i dużym bagażu troszkę mocy brakuje. Zadziwiająco dobrze daje sobie radę na autostradach przy większy prędkościach.

Trochę mało miejsca przy komplecie pasażerów. Zawieszenie działa lepiej niż w golfie 3 lecz np. dużo gorzej niż w Passacie b4. Wyciszenie wystarczające.

Największym mankamentem jest "RDZA". Auto trzymało się przez 4 lata mojego użytkowania bez oznak korozji lecz jak tylko pojawił się rudy to w ciągu 3-5 miesięcy zjadło go nie do poznania. Tak po prostu z dnia na dzień. Z przodu wystarczająca ilość miejsca lecz z tyłu troszkę mało. Bagażnik jest głęboki lecz kompletnie nie praktyczny. Mały wsad oraz zawiasy zachodzące w jego głąb skutecznie ograniczają pakowność tego auta. Bywa czasami irytujące pakowanie się na urlop. Obsługa manipulatorów prosta bez jakiegoś szału od tak wszystko pod ręką co potrzeba.

Ogrzewanie i wentylacja rewelacja. Dmuchawa bardzo mocna. Nagrzewa się dość szybko.

Lusterka boczne bardzo małe i zaokrąglone na rogach są praktycznie bezużyteczne. Nic w nich nie widać. Cofając średnia widoczność z tyłu.

Działa bez zarzutów. Wymieniłem jedynie czujnik położenia wałków rozrządu .

Po kupnie zrobiłem remont zawieszenie i hamulców. Pod tym względem bez zarzutów przez 5 lat bezawaryjnie. Auto nigdy nie zawiodło mnie na trasie i zawsze dowiozło mnie rano do pracy :-) Poza częściami eksploatacyjnymi wymienione rzeczy wypisane powyżej. Nie jest to chyba dużo jak na 5 lat użytkowania. Czasami potrafi negatywnie zaskoczyć cena niektórych części

Piotr