Opinia Opel Vectra 1.8 118KM (benzyna+gaz) kombi 1998r., ocena użytkownika (r3k)

Opel Vectra 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 118KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-02-21

Ostatnie pomiary spalania: Poza miastem (z trumna na dachu) 9,5 l/100km przy jeździe 120-140 km/h. Posiadam sekwencyjna instalacje gazową, nie mam z nią żadnych kłopotów twu twu..

Szczególnie jeśli jest to samochód krajowy na blache, która na bank już była robiona jeżeli samochód jeździ w Polce od 10 lat, jeżeli komuś zależy na klimie to na klimatyzację, nie wierzyć, jak ktoś twierdzi, że do nabicia! Jeśli instalacja była przez dłuższy czas nie uzywana, na 90 % jest gdzieś nieszczelność.

Osobą, które za niewielkie pieniądze, poszukują przestronnego samochodu z dobrym wyposażeniem. Opcja 1.8 + gaz bardzo ekonomiczna. Jeżeli jest ktoś zainteresowany zakupem Vectry Combi 1.8 w b.dobrym stanie, zostawiam swojego maila: kamil-k@tlen.pl

Biorąc pod uwagę, że auto ma już 12 lat, to jednak nie odstrasza swoją sylwetką. W środku moglo by być troche przyjemniej. Poza tym samochód wedlug mnie za niskie pieniadze, z bogatym wyposażeniem i komfortem podróżowania na zupełnie przyzwoitym poziomie. Aha no i oczywiśćie blacha nie jest mocną stroną Opli z tych lat, akurat mój został przywieziony z Niemiec (2 lata temu) i oprócz małego wyprysku przy tylnej klapie nie widze na nim żadnych oznak korozji.

Samochód pod wzgledem ukladu jezdnego bez zarzutu. Niewatpliwie jednak przydalyby sie wieksze lusterka zewnetrzne (szczegolnie jak ciagniemy nim przyczepe), a i hamulce nie naleza do najlepszych (trzeba mocno cisnac zeby gwaltowniw zahamowac)

Silnik 1.8 spokojnie wystarcza, moj poradził sobie nawet z laweta i BMW ważącym 1500 kg na niej, przyciagnal ja z niemiec 700 km :) Oczywiscie nie polecam nikomu takiej przejazdzki bo u Niemca słono to kosztuje. Skrzynia jak w starszych oplach- biegi wchodzą mało precyzyjnie, ale mozna sie przyzwyczaic

Komfort podróżowania na wystarczającym poziomie. W moim samochodzie brakowało jedynie podlokietnika (Można kupić oryginał - używkę, koszt ok 70 zł i samemu zamontować)Samochó o miękim zawieszdeniu, dobrze radzi sobie z nierównościami na naszych drogach

Ogrzewanie działa bez zarzutu - klima manualna, oczywiśćie nie działa- standard we wszystkich starszych oplach, jednak koszty przywrócenia jej do życia nie są wygórowane

Zdecydowanie za małe lusterka zewnetrzne, oczywiście do się przyzwyczaić

Jeżeli bedziemy dbać o to auto i trafimy na zadbany egzemplarz, bedze z niego pozytek. Dostępność części zamiennych bardzo wysoka, koszty części zamiennych śmiesznie niskie. Jedynie części elektryczne, markowe typu simens,bosh są troszkę droższe. Występują zamienniki średnio tańsze o 3x, których nie polecam. Np zamiennik czujnika rozrządu 50 zł (komputer nie czytał w ogole), simens 160 zł (zadziałał odrazu), wszystkie inne czescie można brać w zamiennikach, lub używkach za symboliczne kwoty

Przy okazji powiem, że moj samochó zaraz po zakupie gasł co jakiś czas na wolnych obrotach, bądź na luzie. Mechanicy nie wiedzieli co jest grane. Wymyślali przeróżne wersje. W końcu a forum znalazłem rozwiązanie- zabrudzony silniczek krokowy, wystarczy go wyczyścić (każdy może to zrobić sam bez żadnych kosztów). Po tym zabiegu auto nie zgaslo samo ani razu

Samochodem jeżdze od 1,5 roku, przejechałem nim 30 000 nigdy mnie nie zawiódł. Nie wymaga żadnych napraw, co mnie zdziwiło po ostatnim przeglądzie, nawet z zawieszniem z przodu nic sie nie dzieje, z tyłu musze wymienic jedynie gumy trzymające stabilizator x 2, koszt jednej 6 zł :)