Opinia Opel Vectra A 2.5 V6 170KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1995r., ocena użytkownika (24za)

Opel Vectra A 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 V6 170KM (benzyna)

data oceny: 2014-03-26

Podane liczby są przybliżone gdyż spalanie jak wiadomo zależy od wielu czynników i ścisłe podanie konkretnej liczby jest uproszczeniem. Mogę powiedzieć, że najniższą wartością spalania było 7.3l/100km na trasie z Warszawy do Konina latem a najwyższą to 12,2 l/100km jazda po Warszawie.

Trudno powiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie 20-letniego samochodu. A entuzjasta będzie wiedział na co ma zwrócić uwagę.

Obsługa codzienna, tygodniowa,miesięczna,roczna - jak dla każdego samochodu. Bardziej zwracać uwagę na uszkodzenia powłok lakierniczych i ich stan bo mogą powstawać ogniska korozji a blacha nie jest cynkowana.Dobre zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.

To trudne pytanie gdyż samochód jest "wiekowy" i pewnie trzeba by znaleźć wielkiego entuzjastę. Poza tym być może, tak wyjątkowe walory dotyczą tego konkretnego samochodu i może nieuprawnione byłoby uogólnianie na wszystkie Vectry A V6 2.5l

Pomimo różnych opinii o samochodach Opel Vectra (na ogół nienajlepszych) muszę stwierdzić, że akurat ten egzemplarz Opla Vectry A V6 2.5l z 1995 roku jest rewelacyjny. Jeżdżę nim już 16 lat i nadal mam w tym wielką przyjemność. Będę trzymał go do samego końca, mojego lub jego.

Hamulce mogłyby być skuteczniejsze. Trzeba mocno naciskać.

Dałem same 10 bo silnik V6 170KM z automatyczną skrzynią biegów spełnia wszelkie wymagania odnośnie elastyczności, cichobieżności i przyspieszenia.

Zawieszenie dość twarde, nie lubi nierównych nawierzchni,stworzony do szybkiej jazdy po asfaltowych drogach.

Samochód ma już 20-sty rok i jak na Opla trzyma się nieźle choć w znanych miejscach pojawia się korozja. Ale "dziur" jeszcze nie ma. Dbając o wczesne zabezpieczenie można śmiało pojeździć jeszcze z 10 lat.

Nie ma zastrzeżeń.

Nie ma zastrzeżeń.

Przez te prawie 20 lat nie było ani jednej usterki elektroniki.Raz był naprawiany alternator (wymiana szczotek).A samochód jest nawet na dzisiejsze standardy naprawdę "wypasiony", tzn. automat,ABS,TC,elektryczne wszystkie szyby, elektryczne podgrzewane lusterka,podgrzewane siedzenia przednie,klima,radio,immobiliser,komputer pokładowy, itp.

Samochód ani razu nie zawiódł.Koszty napraw (pomijając wymiany eksploatacyjne) znikome.Z prac blacharskich to wstawienie reparaturki w tylnym prawym błotniku. Trzeba zaznaczyć, że samochód był sprowadzony z Francji jako uszkodzony, robiony prawy bok.

Hamulce mogłyby "brać" ostrzej.Trzeba mocniej naciskać niż w innych samochodach którymi jeździłem, choć przy kontroli hamulców na stacji diagnostycznej wszystko mieściło się w granicach normy.

Przy takim "naszpikowaniu" elektroniką samochodu z 1995r bałem się, że rozliczne awarie lub niesprawności elektroniki pogrzebią mnie razem z tym samochodem. Rzeczywistość to rewelacja, zero kłopotów.Przez całe prawie 20 lat wymieniłem jedną żarówkę tylnego światła pozycyjnego. To zasługa sterownika świateł który już wtedy zastosowano. Nawet dziś nie wszystkie samochody mają taki sterownik.

Cezary