Opinia Opel Vectra Cosmo + 2.2 DTI 125KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2003r., ocena użytkownika (4jy)

Opel Vectra Cosmo + 2003r. - opinia użytkownika

silnik: 2.2 DTI 125KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-02-11

na przebieg lubią skręcać liczniki to auto jest pożeraczem kilometrów no i na bez wypadkowość trzeba pamiętać że auto ochro ni pasażerów tylko raz!

na jakość ROPY jaka lejemy i na to aby je regularnie serwisować raz w roku olej filtry i czyszczenie klimy ja leje najlepszy oryginalnym olej nie pamiętam oznaczenia

Wszystkim którzy chcą mieć przed wszystkim niezawodne dobrze prowadzące sie Auto które nie jest NUDNE !!!

Autko świetne Serdecznie polecam dało i daje mi dużo satysfakcji jest ładne ekonomiczne i szybkie a przede wszystkim wygodne . Jak każde auto ma swoje jakieś tam wady ale są naprawdę małe ! Nie wiem czemu Jeremy Clarkson tak nie lubi tego auta może go kiedyś potrąciło ale to raczej nie wynikało z długiej drogi hamowania:) w porównaniu z Mondeo i Passatem jest lepszy ! i ładniejszy

Auto się prowadzi świetnie naprawdę 160km/h w ostrym zakręcie bez interwencji ESP wygodne trzyma sie drogi jak przyklejone !!! Łatwe w prowadzeniu można zająć odpowiednią pozycje za kierownicą hamulce wyśmienite i jeszcze pomaga system BA Parkowanie jest nie trudne auto ma dobrą widoczność . jedyne co to układ kierowniczy jak dla mnie leciutko za mało wspomagany ! dla niektórych to zaleta

Auto przyśpiesza przyjemnie ale szybko ok. 0-100 w 10,5sek vmax 215km/h (diesel,Automat) jedyne co to głośność silnika jest słyszalny w środku jak jest zimny ,jak ciepły to o wiele lepiej

Auto jest wygodne na dziurawych nawierzchniach auto ładnie je pokonuje bez problemów jest wygodne a zarazem dobrze sie prowadzi fotele są wygodne jak najbardziej mają mnóstwo ustawień tak jak i kierownica jazda za kompletem pasażerów nie sprawia żadnych problemów wyciszenie jest świetne ! tylko jak silnik zimny to go słychać ! Auto bardzo wygodne po pokonaniu trasy Lublin Wrocław i z powrotem 1000km nie ma problemu auto jest super wygodne i BEZAWARYJNE CO NAJWAżNIEJSZE

Auto jest przestronne i wygodne ergonomia rozmieszczenie przełączników jest przyjemna i można szybko sie skapnąć co do czego służy przestrzeni jest dużo wystarczająco bagażnik przestronny i pakowny materiały są wysokiej jakości jedynie za co odejmuje punkt to kierunkowskazy są trudne w obsłudze ale można sie przyzwyczaić . Karoseria jest ładna To już moja druga vectra :)

Wszystko ok w zimie grzeje w lecie chłodzi !

Widoczność jest b.dobra a w lusterkach świetna nie ma chyba drugich takich lusterek wszystko nich widać ()10() !!!

Miałem vectrę A przez 10lat i nigdy nigdy nie było sytuacji żeby mnie zawiodła i nie odpaliła a Tu vectra C niestety tak sie stało ale raczej wina nie leżała po stronie auta na parkingu super marketu po przyjściu z zakupami wsiadam do auta a tu cisza rozrusznik w ogóle nie kręci ktoś powie hyym akumulator tak może tylko tydzień wcześniej kupiłem nowego boscha za 650zł\\r\\nokazało sie że szczotki w rozruszniku odmówiły posłuszeństwa czy to możliwe w aucie które ma 4 lata żeby zużyły sie szczotki nie możliwe sami przyznali to panowie w serwisie szczotki zostały ukradzione jak auto było na jakimś przeglądzie tylko tyle mnie zawiodło wszystko ok .

Jest świetny przy 160km/h w ostrym zakręcie i auto jedzie jak przyklejone !!!\\r\\nPoza tym świetne bezpieczeństwo jazdy układ ESP ABS TC BA wszystko działa i POMAGA !!!ESP uratowało mi już raz od stłuczki na ośnieżonym rondzie przy zjeździe z niego auto wpadło w poślizg tyłu i na drugim pasie jechało auto a ESP zrobiło tylko brrry i już autko idealnie stabilne wszystko trwało może z 0,5sek