Opinia Opel Vectra Elegance 1.8 16V 120KM (benzyna+gaz) kombi 2001r., ocena użytkownika (nw)

Opel Vectra Elegance 2001r. - opinia użytkownika

nadwozie: kombi
silnik: 1.8 16V 120KM (benzyna+gaz)
skrzynia biegów: ręczna/manualna

Miasto 10.00 10.00
Trasa 10.00 10.00
Cykl mieszany 10.00 10.00
Odpowiedź:Tak
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?
W szczegółach na nic, ogólnie jak w każdym. Z tym silnikiem można obejrzeć dokładniej kolektor wylotowy z wewnętrznym katalizatorem - ponoć lubi pękać tuż przy silniku i zbadać czy jedynka z luzu wchodzi bez zacięć - ponoć jakiś plastik się wyciera.
Na co zwrócić uwagę podczas codziennego użytkowania tego auta?
Jak w amerykańskim filmie - przy każdym tankowaniu zerknąć na poziom oleju.
Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?
Tak na prawdę każdemu, kto nie jeździ jak focusiarz (szybko i ostro między autami) a komu potrzeba pięciu miejsc i kawałka bagażnika.
Auto dobrze zaprojektowane, dobrze wykonane, rzekłbym idealne. Jeden poważny brak i dwa małe: nie ma ocynku nadwozia, kiepskie lusterka boczne (choć ładna ich stylistyka), brak wzdłużnej regulacji położenia kierownicy. Idealne na auto rodzinne albo do małego biznesu. Świetne na wycieczki we dwoje.
10 / 10
Auto doskonałe na polskie drogi. Pięknie wybiera nierówności, duża średnica kół zmniejsza nieprzyjemne odczucia przy wpadaniu w dziury. Zawieszona dość wysoko, fantastycznie pokonuje progi zwalniające jak i przeszkody "brane między koła" - anie razu nie przytarłem miską, wahaczem itp. W zamian za to, auto jest niezbyt pewne w bardzo szybkich łukach (ma się nijak do octavii czy dresfocusa), choć nie zawiodłem się. Mimo długości - bez problemu parkuję, również równolegle. Wspomaganie działa doskonale. W moim samochodzie marzeń zawieszenie może być z vectry.
7 / 10
9 / 10
8 / 10
Silnik baaaardzo elastyczny pozwala na rzadką zmianę biegów. Miasto można opędzić na trzech biegach a w trasie nie ma konieczności redukcji, no może jeden w dół przy ryzykownym wyprzedzaniu . Mógłbym zmienić ewentualnie na 150KM ale bez upierania się, bowiem mocy tak na prawdę brakoje mi przy pięciu osobach na pokładzie i pełnym bagażniku. Na gazie (sekwencja) jeździ doskonale, bez dziur w mocy itp. Zawory i gniazda, wbrew wyssanym z palca opiniom są piękne (oglądałem kamerką wciśniętą zamiast świecy). Silnik lubi olej - w dwóch identycznych, równolegle jeżdżacych vectrach o przebiegu ~225kkm od samego początku trzeba dolać ok półtora litra na 10.oookm (wymiana co 30kkm, co też jest in +) Zpalanie podałem takie jam mam w rzeczywistości, w trasie bowiem jeżdżę zdecydowanie szybciej niż w mieście. W moim samochodzie marzeń silnik może być taki sam.
8 / 10
Gdyby ktoś chciał, żebym jednym słowem opisał vectre B - powiedziałbym: komfortowa. Można caaaały dzień jeździć po mieście i nie wysiąść zmęczonym albo zrobić 1500km na strzał i wyjść bez bólu kręgosłupa, przypiąć narty i pośmigać. Fotele doskonale zaprojektowane, bardzo długie siedziska z przodu, świetnie wyprofilowane z tyłu trzymanie boczne bardzo dobre. Mam tu jeszcze regulację lędźwiową - działa. :) W moim aucie marzeń chciałbym mieć taki komfort jak tu.
10 / 10
Nadwozie i wnętrze z kolei opisałbym jednym słowem : ERGONOMICZNE. Wszystko jest tu intuicyjne. Jest jeden poważny dla mnie brak: brak regulacji położenia kierownicy przód-tył. Nadwozie (siedmioletnie) z zewnątrz ma poważną wadę: lubi go rdza. Nie ma dziur ale pajączki się pojawiają. Nadwozie mojego idealnego auta może być budą z vectry ale ocynkowaną.
10 / 10
Wentylacja doskonała!!!! Nawiewu na szybę przednią najbardziej mogą mi pozazdrościć właściciele aut VW Group, niezależnie od tego czy to fabia czy A8. Klimka (chłodziarka) działa szybko i mocno. Auto moich marzeń może mieć wentylację z vectry.
10 / 10
Widoczność bardzo dobra, w lusterkach bocznych średnia, co jest znaną cechą vectry.
6 / 10

0 / 10
Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?

nic
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?
Wszyscy mówią: chcesz mieć hopla - kop opla. W trakcie siedmioletniej eksploatacji zepsuł się jedynie sterownik ABSu (do polutowania we własnym zakresie) a elementy eksploatacyjne są nadspodziewanie żywotne.
autor opinii