Opinia Opel Vectra C 1.6 16 v ecotek 106KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2002r., ocena użytkownika (w6y)

Opel Vectra C 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 16 v ecotek 106KM (benzyna)

data oceny: 2011-02-12

Po mieście auto bez zbędnego wkręcania silnika na obroty nie przekracza 9 litrów , 5,6 litra w trasie udało mi się uzyskać jadąc z prędkością 100-120 km/h , wszystko zależy od techniki utrzymania obrotów w współpracując z odpowiednimi przełożeniami.W zimę maks po mieście 10,5 litr{krótkie odcinki}

Jak zwykle na bez wypadkowość a wtedy 65% niespodzianek negatywnych w eksploatacji się nie pojawi.znajomość warunków w jakich było eksploatowane Auto. przebieg nie zawsze oznacza kondycje auta.

Zużycie oleju , jak w każdym niemieckim aucie jest tendencja tzw brania oleju.

Komuś kto chce wygodnie i bezpiecznie podróżować

Vectra C to duże i wygodne Auto i jak każde inne Auto przy prawidłowej obsłudze nie będzie sprawiało kłopotów . 199567 tys km w mojej Vectrze nie sprawia ze to Auto jeździ gorzej w Austrii zepsuł się polakowi VW Passat z 2009 r o wartości 72 tys a moja o wartości 20 tys będzie śmigać dalej.

Duże auto z dość precyzyjnym układem kierowniczym {choć na naszych drogach często wybijające się końcówki kierownicze} Parkowanie bez czujnika to dla kierowców z małym doświadczeniem duży problem.

Silnik ten w proporcji do masy nie daje nam osiągów auta sportowego ale utrzymując go w przedziale obrotów 3800-4800 nie ma problemów z bezpiecznym wyprzedzeniem np TIR jadącego z prędkością 110km\h Skrzynia biegów jak na przebieg ok.

zawieszenie Vectry to typowa niemiecka konstrukcja jest twarda na 16 calowych kołach ale poza tulejami pływającymi i łącznikami stabilizatora nie wymieniłem nic a przebieg prawie 200 tyś. komfort - duża opcja regulacji siedziska ,nie narzekam po przejechaniu 1100km jednorazowo .wyciszenie zaskoczyło pozytywnie w Octavia 2 z 2009 roku jest głośniej.

Auto dla dwoje dorosłych i jedno dziecko + pies wystarcza w zupełności miejsca dla wszystkich, tylna kanapa z otworem przelotowym na np narty a bagażnik pomieścił mi więcej rzeczy niż octavia2. Opel od modelu C dopracował perforacje karoserii i jak na razie nie posiadam żadnych ognisk rdzy .

Chłodzenie latem i grzanie zimą zadowoli każdego, dla porównania Octavia 2 i Peugeot 407 nie odszraniają tak szybko szyby przedniej.Sprawdziliśmy w Austrii ze znajomymi .

Widoczność do przodu bez zastrzeżeń słupki przednie nie przeszkadzają ale do tyłu już jest gorzej ,wysoko zawieszony długi tył wiec parkowanie tyłem bez czujników cofania nie będzie problematyczne dla wprawionych.

Mimo wielu rożnych opinii ja wychodzę z założenia że jeżeli auto nie miało przygód wypadkowych i nie było naprawiane przez Amatora to problemów mieć nie będzie , ja poza przepalonymi żarówkami nie zostałem z irytowany działaniem elektroniki w tym Aucie

Na dzień dzisiejszy samochód nigdy mi nie odmówił posłuszeństwa . Części zamienne do Opla to żaden problem z dostępnością i ceny w porównaniu do np Peugeota lub nawet VW o 35% tańsze .