Opinia Opel Vectra B 1.6 Eco 101KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (kbh)

Opel Vectra B 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 Eco 101KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-14

Zależy od stylu jazdy i sposobu przyspieszania a także z jakimi prędkościami podróżujemy. Przy 80km/h na piątym biegu spokojnie można przyspieszać i silnik na trasie pali 5 litrów.

Tak ogólnie naprawde nia ma na co narzekać, klimatyzacja naprawde dobrze schładza powietrze, samochód prowadzi sie dobrze pod warunkiem że nasze amortyzatory są w dobrej kondycji. Uklad kierowniczy także dobrze sie sprawuje, nie można miec do niego żadnych zastrzeżeń. Silnik mimo niskich gabarytów też dobrze daje sobie rade i jesli olej wymieniany jest rególarnie co 10-tys km, nie będziemy mieli z nim zadnych problemów typu:Silnik bierze mi olej czy stukają kielichy gdzie jeden z nich kosztyje ok 40zł, a jest ich 16, dlatego musimy pamiętać koniecznie o tym żeby o niego dbać i nie ruszać od razu po odpaleniu motoru silniki EcoTec nie lubią pracy na zimno, zreszta w żadnym samochodzie nie powinno sie tego robic jesli chcemy aby jak najdłużej sprawowały sie bez zarzutu. Silnik naprawde sobie dobrze radzi, od 0-100 w 10s a prędkość max oscyluje ok 200km/h. Pozatym ich ceny w polsce nie są zbyt wysokie a auto jest wygodne, przy dłuższych podrużach dają o dobie znać plecy. To by było na tyle najwazniejsze to bardzo o nie dbać, regularnie wymieniając olej. A tak na dodatek to wymiana paska rozrządu w tym samochodzie nia należy do taniej naprawy, robi sie to co 60-tyś km. Koszt jaki ja poniosłem wyniusł 1300zł. Same Koło Pasowe, które trzeba wymienić w Serwisie opla kosztuje 350zł. To na tyle. W podsumowaniu napisze iż słabymi punktami tego samochodu są słabe zawieszenia nie wytrzymujace dużo a także droga wymiana paska rozrządu, oraz silnik wymagajacy bardzo regularnych wymian aby zawsze dowiózł nas do cel. Ale tak jest z każdym silnikiem.

Zależy ile ktoś zarabia..