Opinia Opel Vectra C sedan 2.2 2.2DTi 125KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2003r., ocena użytkownika (p38)

Opel Vectra C sedan 2003r. - opinia użytkownika

nadwozie: sedan (limuzyna)
silnik: 2.2 2.2DTi 125KM (olej napędowy)
skrzynia biegów: ręczna/manualna
przebieg: 210 000 km
liczba drzwi: 4
pochodzenie: importowany
jeździłem/łam tym autem: 3 lata
data oceny: 2010-02-18
liczba wyświetleń: 3626

Spalanie
Spalanie jak na samochód ważący sporo ponad 1500kg bez pasażerów i bagażu to wynik rewelacyjny. Dodam, że nie jestem piratem ale też nie jestem mułem drogowym i wykorzystuję potencjał silnika :)
  diesel gaz
Miasto 6.70 -.--
Trasa 6.10 -.--
Cykl mieszany 6.50 -.--
Odpowiedź:Tak
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?
Czy samochód był bity - żaden handlarz nie zrobi perfekcyjnie auta (jeśli by tak było robili by to też na zachodzie) a tak zrobi po niskich kosztach a kupujący niech się męczy. w Vectrach C w ASO można komputerem sprawdzić licznik w dwóch miejscach (licznik i hodometr) stan delikatnie może się różnić (np 1500km) bo to zależy od zużycia opon i różnych wielkości felg na lato i zimę. Ale żadne oszust nie będzie się bawił w cofanie licznika o 1500km ... a bęą to już dziesiątki tysięcy. Na zadbanie auta ogólne a nie wypicowanie pod sprzedaż.
Na co zwrócić uwagę podczas codziennego użytkowania tego auta?
Codzienna eksploatacja: lać odpowiedni olej, wymieniać filtry raz w roku lub wg przebiegu (co wcześniej nastąpi). Tankować ON na sprawdzonych stacjach. W wolnych chwilach poczytać forum www.vectraklub.pl :)
Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?
Samochód godny polecenia nawet dla 5 osobowej rodziny. My, we czwórkę zabieramy się na wakacje bez problemu. Na dachu ewentualnie bagażnik z rowerami. Ospoilerowanie IRMSCHER sprawia, że każdy zwraca uwagę na ulicy.
Samochód rewelacyjny, żadnych poważnych usterek, nigdy nie zawiódł mnie w trasie. Jestem mega zadowolony. Ciężko będzie mi się rozstać z tym autkiem.
10 / 10
Myszkowanie tyłu i ząbkowanie opon to wina zużytych tylnych amortyzatorów (140tys km)- po wymianie OK. Skrzypienie przy skręcie to poduszki amortyzatorów przednich - po wymianie OK. Auto prowadzi się jak po szynach, jedzie tam gdzie ja chcę żeby jechało. Układ kierowniczy precyzyjny czy to na 15",16",17" czy obecnie na 18" i niskim profilu (225/40). hamulce perfekcyjne (wymiana kompletu tarcz przy 170tys km). Parkowanie nie sprawia kłopotu mi i mojej żonie też nie :)
10 / 10
Silnik jest fabrycznie elastyczny, ale można go skręcić boxem na 160KM, ale mi wystarczało. Żadnych obaw przy wyprzedzaniu czy zdążę czy nie i bez różnicy w obciążeniu auta. Skrzynia precyzyjna. Silnik nie jest głośny i średnie spalanie 6,5 l/100km (60% miasta i 40% trasy). Minimalne na trasie odnotowałem 5,2. Maxymalne w korkach po mieście 7,8.
10 / 10
Resorowanie jest na wysokim poziomie. Odczuwa się niski profil opon ale to już nie wina zawieszenia ;) Fotele pzrednie wygodne na miasto jak i w podróży z regulacjami. Tylna kanapa mieści 3 osoby, lecz dorosłe na dużo dłuższą jazdę mają ciasno, choć w 2 dni zrobiliśmy 1000km w 5 osób i nikt nie narzekał na brak miejsca :) i na hałas również.
10 / 10
Przestrzeń z przodu i z tyłu akceptowalna, sa auta tej klasy z bardziej ciasnym wnetrzem (np. Volvo S60). Wszystko intuicyjnie rozmieszczone. Bagażnik duży, zawiasy nie wnikają do środka. Materiały dobrej jakości i po pzrzebiegu 210 000km nie widać zbytniego zużycia. Tylna kanapa dzielona, składana, podłokietnik z tunelem na narty. Karoseria może się podobać wszystkim! szczególnie jak ma ospoilerowanie Irmschera :) (firma tuningowa Opla).
10 / 10
Wentylacja i klimatyzacja (manualna u mnie) spisują się znakomicie. Bez nieprzyjemnych zapachów - ale to już eksploatacja i serwis coroczny klimy i wymiany filtra. Ogrzewanie jest OK. Plusem są dodatkowe nawiewy na tylny rząd siedzeń.
10 / 10
Widoczność w każdym kierunku jest extra, a przy możliwości regulacji foteli góra-dół i kierownicy też w dwóch płaszczyznach można dobrać idealną pozycję. Lusterka zewnętrzne są podgrzewane i regulowane. Mają dużą powierzchnię i są tej samej wielkości a nie tak jak w przypadku niektórych modeli VW/Audi/Skody/Seata ze prawe lusterko jest malutkie (kwadratowe).
9 / 10
10 / 10
Z układem elektrycznym i elektroniką nie miałem problemów -> wszystko działa baz zarzutów. Dwie awarie czujników, które wskazał komputer (TECH2) okazały się błahostką (50zł diagnoza z naprawą), pomogło czyszczenie styków (układ widział za dużą oporność) - w ASO zapewne wymienili by czujniki na nowe po 300zł bo rąk nie będą sobie brudzić a spirytusu szkoda na czujnik i jak za to podliczyć klienta? :D
10 / 10
Zaskoczyło mnie koło pasowe - pierwsza awaria po sprowadzeniu samochodu. ASO - ceny z kosmosu. Pozostałe części zaliczam do eksploatacyjnych wymian, na które przy pewnych przebiegach przychodzi czas. Choć ponoć to koło pasowe to też tzw bezpiecznik silnika, które amortyzuje drgania z silnika na inne podzespoły napędzane paskiem - ma się zużywać żeby nie niszczyć pozostałych części jak np alternator czy sprężarka klimy.
10 / 10
Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?

Nic
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?
Mile zaskoczony jestem całokształtem - ponad 3 lata eksploatacji w Polsce, w ciągu której zrobiłem ponad 100 000km. Kupiłem go osobiście w Berlinie z przebiegiem 106 tys km. Rewelacja!!!
Inne
autor opinii