Opinia Opel Zafira Cosmo-sport 1.9 Z19DTH 150KM (olej napędowy) van 2005r., ocena użytkownika (qsf)

Opel Zafira Cosmo-sport 2005r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 1.9 Z19DTH 150KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-02-20

stosuje lepsze gatunki ropy ,co do spalania wyniki podane nie są dokońca adekwatne, bo na drodze szybkiego ruchu spokojnie można spalic poniżej 5l a w mieście przy ciężkim bucie i 12l

czy poprzedni włascicel dbał o samochód

olej i płyny eksplatacyjne -zagapiłem sie i w ostrą zimę wjechałem z letnim płynem do spryskiwaczy [100zł wymiana pompki i jeden dzien w ciepłym garażu]

rodzina 2 plus 1,2,3,4,5 auto jest 7-osobowe

wygodny wielofukcyjny ekonomiczny sprawiający spors radości[narazie] samochód ,poprzedni samochód to audi A4 1,8 turbo benzyna 150KM -gaz został jako drugi w domu

po 30 tyś km przejechnych z przyjemnością do niego wsiadam, prowadzi się dobrze ,chamulce mogly by byc skuteczniejsze ,parkowanie z dwoma parktronikami sama przyjemność

Piewrszy mój automat i 150 koni robi swoje ,dynamika silnika bez zarzutu,skrzynia doskonale spasowana ,silnik głośny w pierwszej fazie po rozruchu potem o,key

zawieszenie o dość twardej charakterystyce ale za to na zakrętach prowadzi się pewnie,fotele przednie wygodne o dużym zakresie regulacji, tylne to ławka ale użytkownicy twierdzą ze jest wygodnie ,dwóch ostatnich foteli nie testowałem ,wyciszenie wnętrza przyzwoite

przednie siedzenia wygodne z dużym zakresem regulacji, tył wiadomo ławka ale użykownicy twierdzą że jest dobrze.Wnętrze obszerne z dużą ilościom schowków w górnym tunelu i w okolicach przednich foteli,dobre materiały wykończeniowe -skóry i plastiki po 5-cio letnim używaniu wyglądają jak nowe.w czasie ostatniej wizyty w serwisie znaleziono podejrzane miejsca chyba korozji w dolnych krawędziach przednich drzwi, sprawdzę jak się ociepli,zegary i przelączniki umieszczone przejżyście i intuicyjnie

zimą trzeba przejechac parę kilometrów by ciepłe powietrze skutecznie czyściło szyby czy lusterka boczne w cieplejszych porach roku problem znika,klimatyzacja wydajna

widoczność z przodu ograniczona szerokimi słupkami ale po kilku dniach nie stanowi to zadnego problemu ,tył nie sprawia kłopotu jak się ma tylni parktronik,lusterka o,key

narazie bez zastrzeżeń mimo maksymalnego wyposażenia

Wpisałem te dwie pozycje ale mam dylemat czy nie powinienem uznac tego za naprawę eksplatacyjną szczególnie po analizie forum opla

są dodatkowe rzeczy które pozytywnie mnie zaskoczyły min.panoramiczny dach ,7-calowy kolorowy wyświetlacz komputera i nawigacyji,automat,fukcja sport