Opinia Opel Zafira B 1.9 CDTI 120KM (olej napędowy) mini-van 2009r., ocena użytkownika (rfj)

Opel Zafira B 2009r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 1.9 CDTI 120KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-02-23

9.3 to warunki zimowe duży mróz 2010 rok i stosunkowo nieduże przejazdu 20-30 km. Natomiast 6.2 to też zima załadowany samochód , box na dachu przejazdy 1000-1500 km

filtr cząsteczek stałych kretyński wynalazek bez możliwości z rezygnacji z jego instalowania (ford ka ma taką opcję)

Zdecydowanie aktywna wyjeżdzająca rodzina 3-4 osobowa okazjonalnie zabierana babcia z dziadkiem na niedługie wycieczki

Samochód świetnie się prowadzi. Precyzyjny układ kierowniczy z wyższej perspektywy lepiej widoczna droga łatwe wsiadanie i wysiadanie. Do parkowania wskazane czujniki i mozna parkować w małych (względnie ) dziurkach.

Nie jest to samochód wyścigowy (ma on inne zadanie) ale mini van dla rodziny. Po dociśnięciu gazu nie puta czy musi jechac - po prostu przyspiesza w satysfakcjonujący sposób.

Komfort podróży (3 osobowa rodzina na b dobrym poziomie - pakowność - wsztstko co chciałem zabrałem. W długich podróżach wygoda dla kierowcy i pasażerów. Jazda z kompletem pasażerów (7 osób) na dobrym poziomie (przejechałem tak ok 700 km Dorośli nażekali trochę na komfort na tylnych siedzeniach, ale robiliśmy test a na pokładzie były dzieci ok 10 lat dla których ostatnie miejsca są wystarczająco komfortowe (i dla nich przeznaczone w krytycznych sytuacjach)

jak na samochód rodzinny bardzo mało schowków schoweczków uchwytów bardzo potrzebnych w dalekich podróżach Francuzi są tu lepsi. Bagażnik 650 litrów wystarczający i największy wśród sanmochodów z pośród których wybierałem TOyota corolla verso, Honda frv citroen c4 picasso ( uwzględniam cenę samochodu, pojemnośc bagażnika i dodatkowe fotele)

Zrobiłem w ciągu roku dwie dośc długie podróże Chorwacja (lato) i Włochy (zima) Wentylacja/ogrzewanie/chłodzenie na b dobrym poziomie. choć potrzebuje "chwili" aby w pełni schłodzić /ogrzać przestrzeń pojazdu.

Słupki !!!!! ale to podobno standard w vanach. Lusterka mogły by być większe. (na przykład jak w noiwym fordzie KA - ale to inna bajka)

nie mam uwag krytycznych

Jestem po pierwszym przeglądzie koszt ok 550 złotych (chyba stosunkowo niewiele jak na serwis salonowy) Ponadnormatywna wymiana oleju sugerowana przez serwis 180 zł Jak do tej pory brak innych nieoczekiwanych kosztów.