Opinia Opel Zafira Comfort 1.6 16V 100KM (benzyna) mini-van 2002r., ocena użytkownika (g1)

Opel Zafira Comfort 2002r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 1.6 16V 100KM (benzyna)

data oceny: 2008-02-06

SILNIK, SILNIK, SILNIK a potem układ elektryczny sprawdzić na komputerze błedy - WAŻNE! Może uratowac parę tysiaków

Nic specjalnego

Każdemu kto potrzebuje przewieźć coś nie wymiarowego będzie usatysfakcjonowany, a jeżeli zdaża mu się jeszcze jedzić czasem np. w góry w 7 osób to już bez komentaży ;)

Jest nieźle ale trzeba obserwować silnik!!! 1,6 16V

Auto bardzo dobrze trzyma się drogi. Jest sztywne nie wychyla się nadmiernie na zakrętach. Zawieszenie dość twarde. Luzy na gumkach mocujących stabilizator do trawersu co skutkuje nieprzyjemnymi stukami przy pokonywaniu krótkich nierówności a o takie nie trudno przecież ;(. Do parkowania trzeba się przyzwyczaić (czytaj obedrzeć to i owo) nie widać przodu , tył trochę lepiej.

Przy zakupie polecam dokładnie sprawdzić silnik, a przede wszystkim skontrolować zużycie oleju , stan świec i wydechu ja tego nie zrobiłem przy zakupie i skończyło się remontem silnika. Silnik pił 1 LITR oleju na 800km co dałoby cudowny wynik 40 Litrów na 30 tys km. Brawo dla Opla. Jak będzie po remoncie jeszcze nie wiem.

Auto dobrze wyciszone przy 150km/h nie ma nadmiernego hałasu wewnatrz, nadal da się normalnie rozmawiać. Trochę za mała moc przy komplecie na pokładzie ale to mój wybór i muszę zmienić upodobania co do agresywności jazdy lub samochód, ale mimo wszystko lepiej niż się spodziewałem. Fotele wygodne sztywne i świetnie trzymają w zakrętach (u mnie kubełkowe).

Ilość miejsca imponująca jak na wymiary zewnętrzne. Schowków zawsze jest za mało, brakuje przede wszystkim schowka nad poduszką pasażera ale i tak jest sporo. Materiały wykończeniowe dobrej jakości. Brak śladów korozji - narazie. Super zarombisty system przerabiania wnętrza z 5 na 6 lub 7 osobowe. Wszystkie włączniki i przyciski umieszczone w zasięgu dłoni.

Trochę problemów z odparowaniem przedniej szyby ale może to być filtr kabinowy i jej wielkość.

Widoczność świetna we wszystkich kierunkach, poza przednimi słupkami które są piekielnie szerokie i trzeba się w zakrętach wychylać żeby kogoś nie wyhaczyć.

Silnik mnie całkowicie zaskoczył, kapitalka w 5-letnim aucie dla mnie szok, miałem Audi z przebiegiem 270 tys km i nic się nie działo a tu taki Zonk

Auto jedzie tam gdzie ja chcę a nie gdzie zawiozą je koleiny lub wiatr

Krzysiek