Opinia Opel Vivaro L1H1 1.9 DI 82KM (olej napędowy) bus 2003r., ocena użytkownika (hmy)

Opel Vivaro L1H1 2003r. - opinia użytkownika

nadwozie: bus

silnik: 1.9 DI 82KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-07-10

liczba wyświetleń: 12098

Taka wynosi moja średnia i z ok.700 kg ładunku na pace. Nie testuję auta inaczej, ponieważ jeżdżę cały czas załadowany.

Opinie zawsze są podzielone. Napewno na rocznik i przebieg w km., to podstawa. Dużo wersji nadwozia pozwala wybrać tę najbardziej potrzebną, do przewożenia towarów lub osób. Koniecznie udać się do stacji diagnostycznej na dodatkowy przegląd stanu samochodu. To tak ogólnie.

Nie tankować na nieznanych stacjach (olej napędowy), sprawdzać raz na miesiąc ciśnienie w oponach,przez duże szyby lepsza widoczność gdy są czyste.

opinia podobna do moich przedmówców; dla osób prowadzących działalność gospodarczą, ceniących sobie wygodę i niezawodność

Naprawdę muszę dać tutaj pełną 10. Wcześniej przez 14 lat 'latałem' Polonezem Truck, różnica kosmiczna. Tego Opelka przywiozłem z Niemiec (78 tys.km) wybrałem go z kilkunastu sztuk. Moim priorytetem była tylko klima, bez bajerów,(niższa cena). Wygoda w załadunku, ekonomiczny i 'żywy' silnik, dobra widoczność.

Jestem pod dużym wrażeniem tych cech. Wg. mnie zasłużona opinia.

Skrzynia biegów dobra, jednak zawsze wrzucanie jedynki to powtórna próba lub szczęście (za pierwszym razem).

Trochę jest tutaj skromnie, na miejscu kierowcy raczej mało miejsca, rząd foteli obok to raczej taka miękka ławka, bez regulacji, dla dwóch osób szczupłych.

Niskopodwoziowy samochód docenią ci, którzy często muszą załadowywać i wyładowywać towary. Duże boczne drzwi, ułatwiają te czynności. Wymiary przestrzeni załadunkowej pozwalają na dużą wygodę w załadunku. Bardzo duży plus.

Na razie objeździłem nim jedną zimę. Szybko robi się ciepło w środku. Przy jeździe w trzy osoby, podczas parowania szyb trzeba puszczać mocną wentylację. W lecie klimatyzacja jest zbawieniem w takiej kabinie o dużym oszkleniu.

Dziesiątki same mówią za siebie. Lusterka wsteczne są naprawdę na poziomie.

Jest to nowocześnie nowy/prosty samochód, bez zbędnych bajerów a więc i elektroniki nie za dużo. To co jest, wystarczy i na razie się nie psuje.

Na razie miałem przez ten rok tylko jedną naprawę, zepsuło się ''turbo''. Musiałem udać się do serwisu. Na pięć serwisów OPLA/Sląsk(do których dzwoniłem), tylko jeden w Chorzowie przyjął moje auto do zdiagnozowania i naprawy. Obsługa żenująca, diagnostyka i naprawa trwała max.15 min, a czekania (chociaż był naprawdę luz) ok.2,5 godz. Całkowity koszt wyniósł 834,75 zł. Teraz najlepsze, odkręcenie i zakręcenie 2 śrubek, wtyczka elektryczna - czujnik pociśnienia, zatrzask i wtyczka elektryczna - zawór podciśnienia, max.15 min.(byłem przy tym) --186 zł, diagnostyka - podpięcie miernika(ok.5 min)- 103,70 zł. Pożniej dopiero dowiedziałem się, że te same części w RENAULT są o 40% tańsze.

nic nie przychodzi mi do głowy

Z małą awarią układu turbo, każdemu moze się zdarzyć