Opinia Opel Combo komfort 2.0 2.0 dti 101KM (turbo diesel) van 2003r., ocena użytkownika (t4w)

Opel Combo komfort 2003r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 2.0 2.0 dti 101KM (turbo diesel)

data oceny: 2010-07-15

Ekonomiczny nawet przy 7 osobach. Nie mam ciężkiej nogi ale czasem kiedy trzeba przycisnę. Spalanie przy dwóch osobach w trasie przy 70k/h 4,5 przy 90 5,2 przy 110 5,8 tak jak pokazuje komputer. na jednym baku w trybie 75% miejskim robię około 780km.

Sprawdzać przy zimnym silniku. podobno częstym awariom poddaje się pompa paliwowa.

Głupie pytanie. Żebyście mieli czysto... do czystego auta wsiada się z radością.

Napewno kilkuosobowa rodzina będzie zadowolona.

Polecam tym którzy lubią podróżować, pokonywać kilometry z rodziną. ergonomia i ekonomia idą ze sobą w parze. na początku 2010r zapłaciłem 23,500pln gotowy do rej i opłacony.

Prowadzi się dobrze, jest duży w wewnątrz przy niewielkiej bryle nadwozia. trochę kołysze na zakrętach, gdyż jest to wysoki samochód, lecz jest dosyć sztywne. Siedmioosobowe auto pozwala podróżować w pełnym składzie raczej z przystankami, gdyż ostatni trzeci rząd siedzeń jest porównywalny wygodą do malucha :D przy 4 osobach siedzi się wygodnie i wysoko. Bagażnik wymiary to około szer: 101cm wys: 92 gł: 150/160 przy górnej i dolnej granicy tylnych drzwi. Wszystko to po przysunięciu drugiego rzędu siedzeń, nie składając ich w pół.

Krótka skrzynia więc trza machać niestety, dobrze współgra z silnikiem, nie szarpie, chyba że prowadzi moja żona. Silnik jest stosunkowo cichy natomiast przy obrotach około 3tyś wyraźnie o sobie przypomina. Przyspieszenie raczej marne, gdyż trzeba często manewrować dźwignią zmiany biegów. Przy wyższej prędkości jest już dużo lepiej i choć to tylko 101KM to zbiera się jak należy.

Zawieszenie raczej sprawdza się przy co najmniej 4 osobach i małym ładunku w bagażniku. fotele przednie sprawdzą się przy osobach wysokich jak i niskich. Kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach pozwala dostroić auto do swoich parametrów. Tylne fotele wygodne i osadzone wysoko, już nie trzeba wychylać się na boki żeby zobaczyć co się dzieje na drodze.

Zarówno kierowca jak i pasażerowie nie będą narzekać na brak miejsca. najlepiej jest przy czterech osobach ale i przy sześciu jest dobrze. Silnik daje radę przy pełnym załadunku i jest dosyć oszczędny. trzeci rząd siedzeń chowany w podłogę więc jest zawsze pod ręką kiedy potrzebny, a kiedy nie chowamy go i mamy pełną przestrzeń załadunkową do wykorzystania. Jakość wykończenia nie zaskakuje, jest dużo plastików choć są dosyć dobrze dopasowane do siebie. Karoseria mała z zewnątrz często krótsza od kombi. Parkuje się dobrze.

Nagrzewa się szybko i wystarcza na całe auto. Bez zarzutów.

Siedzi się wysoko i z każdej strony widać wszystko. Nawet moja żona mówi że wszystko mam pod kontrolą.

jeszcze się nic nie psuło i odpukać. padł tylko sygnalizator włączonych światełek :D

Wymieniałem tylko to co trzeba przy zakupie. Części dostępne od zaraz i dosyć niedrogie. awaryjność jeszcze mała :D

nie naładowana klima. Trzeba było samemu :D

Wcześniej miałem sedana astre f i palił około 9L w mieście. tu zeszło do 7L przy większym aucie i diesel ciut tańszy