Opinia Opel Combo 1.7 CDTI 101KM (olej napędowy) mini-van 2004r., ocena użytkownika (m2j)

Opel Combo 2004r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 1.7 CDTI 101KM (olej napędowy)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2009-08-23

Naprawdee po tym względem super oszczędny samochodzik gdyż np mój drugi samochód vw z silnikiem 2.4 TD ma apetyt i w mieście pali nawet 12.5 a ten miło mnie zaskoszył

Przedewszytkim dokładnie przejrzec czy silnik nie jest zapluty gdzies olejem i czy turbina ciągnie od 2tyś obr

Jest to auto dla typowej polskiej np 4 osobowej rodziny godne polecenia

Jest to dosyc wdzięczne autko bardzo ergonomiczne a przy tym oszczędne serwis i cześci jest również stosunkowo nie drogi

Co do jazdy tym autem nie mam dużo zastrzerzen jedyną zauważalną wadą jest lekki tył w tym samochodzie który przy dużo cieższym prodzie w ostrych zakrętach ucieka

Tu lekką wade ma turbina gdyż ten silnik pracuje tylko w wysokich obrotach wiec kopa ma ten samochód tak od 2,5 tyś obr.wczesniej kompetnie się z nim nic nie dzieje i troche mozna ponarzekać na elastyczność przy wyprzedzaniu trzeba z piątki na czwórke wachlować na piątce nie da rady wyprzedzic bez stresu np tira

Jedyne na co można narzekac to dosc słabo wyprofilowane tylnie siedzenie które jest dosyc twarde i dłuższa podóż jest z tyłu uciążliwa

Do dużych zalet na pewno należy przetrzeń w tym samochodzie naprawde z przodu jak i z tyłu nie brakuje miejsca na nogi bagażnik też daje rade materiały są srednie ale bynajmiej jeszcze nic nie trzeszczy

Jedyną wadą jest brak oddzielnego nawiewu z tyłu osobom siedzącym z tyłu jest przez to jednak troche zimniej niz tym z przodu

Jezeli chodzi o widoczność jest dobra

Troche mi szwamkował centralny zamek ale tak wszystko ok

Jezeli chodzi o mój egzemplarz zero awari jedyne naprawy to czysto urzytkowe sprzwy takie jak rozrząd czy olej itp.

Jedynie straszne siedznie z tyłu i brak naiewu z tyłu

Naprawde mam go dwa lata i jeszcze żadnych poważniejszych kosztów to duzy plus tego auta