Opinia Opel Meriva 1.6 16V 74KM (benzyna) mini-van 2003r., ocena użytkownika (gfv)

Opel Meriva 2003r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 1.6 16V 74KM (benzyna)

data oceny: 2009-06-10

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

Jesli uzywane to najlepiej sprowadzic. W polsce te auta wychodzily drogo w stos do dodatkiw wiec w "miejscowych" brakuje lamp (halogenow), nie ma alufelg, kola czesto to 14 nie 15, no i masy dodatkow w srodku jak np zapalniczka w bagazniku czy schowka na buty pod siedzeniem itak mozna wyliczac.

Odpowiednio zmieniac biegi i pmietajcie takze o redukcji do 2 na zakretach. To bardzo pomaga utrzymac silnik w dobrej kondycji

Polecam tym ktorzy nie chca kombi, maja malo miejsca do parkowania a chca bardzo obszernego samochodu.

Sprowadzony z uszkodzonym przednim bokiem. Nie wiem dlaczego jest tak malo opinii o tym modelu. A ostatnio jest sporo tych samochodow na miescie wiele sprowadzonych jak moja. Samochod jest solidny tak jak jego klasyczna sylwetka. Kupilem dla mojej nowej rodzinki (2+1). Wygodny bagaznik krawedz na idealnej wysokosci. Bardzo wiele schowkow. Wygodny dla kierowcy jesli chodzi o sposob siedzenia. Pasazerowie potwierdzaja. Pewnie dlatego widzialem kilka w poznaniu jako taksowki. Silnik jest benzynowy. Wiec jest cicho w korku bo wiadomo ze przy rozpedzaniu glosniej. Sadze ze mniejszy silnik moze byc meczacy bo samochod bedzie zbyt powolny. Ten moj silnik ma jedna wade ktora mnie denerwuje spala ok 12l/100 ja staram sie jezdzic maksymalnie szybko. Czytalem opinie ze spalaja tego typu silniki ok 10l/100km. Wiec albo cos jest nie tak z moim albo ktos gloryfikuje swoj samochod. Przy skretach ja sie wykrzywiem. Samochod sadze ze zachowuje stabilnosc ale to pewnie wina srodka ciezkosci kierowcy ze sie przesuwa w 2 strone. No cozko jest mi wyczuc. Reasumujac calkowicie spelnil pokladane nadzieje jesli chodzi o pojemnosc i komfort dla dziecka i pasazera ktory sie dzieckiem zajmuje ma on do swojej dyspozycji wygodne wnętrze i pozycje. Ale silnik benzynowy jest irytujacy. Ciekaw jestem co powiedza wlasciciele samochodow z silnikiem diesla. Jeszcze jedno samochod ma swoje gabaryty i tym samym budzi respekt innych kierowcow samochodow w podobnej klasie. Nie wiedza czego sie po nim spodziewac. Bywa wiec czasami zabawnie :) Moim zdaniem uklad kierowniczy nie jest najlepszy. Aczkolwiek nie jest gorszy niż w innych pojazdach jakie prowadzilem tyle ze do tego samochodu moglby byc lepszy. Widze po sposobie parkowania tego samochodu przez innych kierowcow ze sprawia im to trudnosc. Moze wina lezy takze po stronie wysokosci tylnej szyby. Ciezko ocenic w jakim miejscu stoi pojazd z tylu. Mi nie pomagaja lusterka boczne.

Moim zdaniem jest przesadne. Troche jestem zdegustowany niektorymi opiniami na temat spalania ktore podaja o wiele nizsze spalanie w miescie niz ja to oceniam

Wnetrze jest naprawde super.