Opinia Opel Meriva 1.4 90KM (benzyna) mini-van 2005r., ocena użytkownika (25ak)

Opel Meriva 2005r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2016-06-17

auto posiadam krótko, wszystko jeszcze sprawdzam- nie narzekam na zbyt duże spalanie, wcześniej jeździłem dieslem i nie odczuwam dramatycznie wyższego spalania. Moje trasy to 16 km do pracy z czego 12 to po za miastem- nie ma dramatu

podobno silniki 1.6 i 1.8 biorą olej- taka ich uroda. piszą o korozji- u mnie nic

Rodzinie 2+1 lub 2+2. Generalnie wszystkim, którzy szukają niedużego auta o miejskiej charakterystyce

Z zewnątrz niepozorny, w środku zaskakująco przestronny z dużą możliwością aranżacji wnętrza. Wad się nie doszukałem. Czy kupiłbym go raz jeszcze? Myślę, że tak

Auto prowadzi się bardzo pewnie, nie mam wrażenia, ze jadę małym autem, wspomaganie działa rewelacyjnie. Zawieszenie twarde, dla mnie to atut ( wcześniej w fokusie mk1 nie było tak dobrze). Hamulce działają sprawnie. Parkowanie przodem nie stanowi problemu ( myślę o słupkach) tyłem- również nie ma problemu

silniczek jest naprawdę cichutki i elastyczny, skrzynia działa prawidłowo- nie ma problemów z "szukaniem" biegu. Demonem mocy ten motor nie jest,ale radzi sobie na drodze. Ma niezłą dynamikę, daleko mu do osiągów sportowych, jeśli takich szukasz, to nie ten motor. 120km/h dość spokojnie- szybciej nie próbowałem

Auto jest twarde- dla mnie in plus- nie czuję dyskomfortu na nierównej nawierzchni. Fotele przednie- szału nie ma- bardzo przyzwoite, twarde, fajnie że dla kierowcy jest podłokietnik. Tylne- dużo miejsca dla 2 osób...trzecie to tylko dziecko. Generalnie auto dla 4 osób z małym bagażem lub trójki z tobołami. Dwie osoby mogą złożyć siedzenia i spać z tyłu :-)

Jak na tak małe auto, wnętrze jest imponujące- to głównie dlatego zdecydowałem się na zakup Merivy- system flex space to rewelacja- z małego auta robi mini dostawczaka- 1410 litrów po złożeniu siedzeń tylnych. Sporo schowków z przodu i z tyłu w podłodze plus kieszenie w bagażniku i podwójna podłoga tamże. Plastiki twarde ale nie trzeszczą i znoszą próbę czasu. Karoseria- odpukać wszystko gra. Trochę nie w tym miejscu mam przyciski do szyb- w okolicach łokcia- idzie przywyknąć. Zegary czytelne

Generalnie grzeje, chłodzi. Klimatyzacja daje radę

Wszystko jest ok. Lusterka mają dzieloną sferę, zatem problem martwego pola jest zminimalizowany, co nie znaczy, że go nie ma

Puki co nie mam zastrzeżeń- oby tak dalej

Pisałem już wyżej- z zewnątrz nie bardzo do mnie przemawiało, za to środek- rewelka. Bardzo praktyczne i kierując się właśnie rozsądkiem nie emocjami kupiłem to auto

Krystian