Opinia Peugeot 308 SW PREMIUM + 1.6 THP 150KM (benzyna) mini-van 2008r., ocena użytkownika (s6j)

Peugeot 308 SW PREMIUM + 2008r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 1.6 THP 150KM (benzyna)

data oceny: 2010-04-14

Miasto i mieszany zawyżone w moim przypadku, bo w W-wie to głównie korki, a nie typowa jazda miejska. Na trasie da się zejść poniżej 6, ale jak tylko chce się troszkę poszaleć, to raczej 7-8 (ale 150 koni musi coś jeść... jak się bierze benzynę, to wiadomo, czego się spodziewać)

Nie wiem

Osobom z dużą rodziną, które nie chcą skazać się na wielki krążownik. Samochód jest zgrabny,świetnie się prowadzi (niski środek ciężkości) i jak trzeba to przyspiesza jak trzeba albo jeszcze bardziej (silnik zrobiony we współpracy z BMW)

Jak dla mnie ideał. Chciałem kupić przeciętnie wyposażony nowy model, trafił mi się specjalnie sprowadzony z Francji dla jakiejś głównej księgowej która przejechała nim tylko 4 tys km, a samochód ma wszystkie możliwe bajery, łącznie z niedostępnymi na naszym rynku przednimi czujnikami, a zapłaciłem mniej niż za nowy w wersji podstawowej ze słabszym 120-konnym silnikiem (od początku chciałem benzynę, bo nie robię dużych przebiegów). Jak na razie po prostu delektuję się i odkrywam coraz to nowe zalety. Bardzo dbają o bezpieczeństwo - nie da się nie zapiąć pasów, a np. przy ostrym hamowaniu automatycznie włączają się światła awaryjne! To super rodzinne auto o naprawdę sportowym chrakterze.

Od razu mnie zaskoczył prawie sportowym, twardym zawieszeniem, a do tego tak miło trzyma w zakrętach...

Czasami źle wchodzi jedynka, ale może to jeszcze brak przyzwyczajenia... Za to jak się mocniej wciśnie gaz, nic go nie powstrzyma (przy delikatnym operowaniu gazem jeździ się bardzo spokojnie - co kto woli i kiedy)

Czasami nie wiem, czy silnik jest w ogóle włączony...

Nic dodać nic ująć, właśnie dala przestrzeni go kupiłem, potrzebowałem trzech niezależnych foteli z tyłu - a on oferuje sporo więcej - naprawdę komfortowa podróż dużą rodziną.

Dodatkowy nawiew z tyłu (regulowany), klima i ogrzewanie bez zastrzeżeń.

Jak to w mini vanach na skos trochę przeszkadza słupek, ale myślałem, że będzie gorzej - ogólnie jest ciut wyższy niż inne i to sprawia, że świetnie wszystko widać.

Na razie bez problemów (a ma dużo tego)

Na razie bez danych, bo nic sie nie działo

Spodziewałem się, że będzie źle w mieście, ale nie wiedziałem, że aż tak ( w porywach do 12l...) Ale na szczęście ja do pracy samochodem nie jeżdżę, tylko używam go do dalekich wyjazdów. Dla miejskiego użytku poleciłbym diesla i to raczej 136KM, bo jeździłem na próbnej 110KM i był trochę mułowaty.

Właściwie wszystko...

Roman