Opinia Peugeot 407 SW 2.0 hdi 136KM (turbo diesel) kombi 2008r., ocena użytkownika (qk5)

Peugeot 407 SW 2008r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 hdi 136KM (turbo diesel)

data oceny: 2010-02-19

przez pierwsze miesiące spalał ponad 12l na setkę, po serwisie poniżej 6l przy spokojnej jeździe autostradą, nie polską oczywiście

Odpowiedź:Nie

unikać!!!!

natychmiast sprzedać

najgorszemu wrogowi, ale takich nie mam, czyli nikomu

Ktoś coś widział i próbował skopiować, świetny produkt jak na Chiny, ale nawet oni by się tego wstydzili lecz nie centrala na Bankowym. Kiepski projekt, wykonanie i tragiczny serwis. Ani centrala ani salon nie traktują poważnie klienta po zakupie. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem instrukcji obsługi mimo pisemnych wezwań, nie otrzymałem rekompensaty za pomylenie samochodów mimo zapisów w protokole odbioru, generalnie W-wa spycha wszystko na salon a z nim tylko do Sądu ale czy właściciel się tego boi? Zdecydowanie odradzam zakup Peugeota.

po 1500km (jeden tysiąc pięćset km) od wyjazdu z lubelskiego salonu wspomaganie przestało działać

mam wrażenie, że 100 koni ciągnie do przodu a 36 do tyłu, silnik rzuca i klekocze, po serwisie to nie 135 koni lecz mułów lub osłów, główny problem przez 11000km to to że pojazd sam przyśpieszał! ale dla serwisu to drobiazg którego przez niemal rok nie byli w stanie usunąć, obecnie jak oświadczyli wymienili wtryskiwacze (nie wiem co zapisali w zleceniu), efekt jw czyli 136 mułów

to kombi dla dwóch osób i dwojga dzieci, przód jest przestronny i wygodny tył ciasny, ale jak zaznaczono w salonie to nie kombi lecz sport wagon (tylko z nazwy), wyjątkowo kiepski seryjny sprzęt grający, warto wymienić, mimo dobrego wyciszenia do uszu dociera wyjątkowo nieprzyjemny odgłos pracy silnika, do tego lekkie denerwujące drgania kierownicy, podłokietnik środkowy tylnych foteli to jakiś absurd, co te uchwyty na kubki są w stanie utrzymać? przód wygodny lecz ergonomia ... to jakiś koszmar, konsola przednia z masą bursztynowych światełek, brak miejsca na drobiazgi a uchwyt na napije pod łokciem, w fotelu jakieś dziwne wyżłobienie ale co tam można położyć?

trzeszczące nadwozie od nowości, wg salonowych "ekspertów" to polskie drogi, na elementach drzwi rdza ale wg w/w to normalka w pojazdach tego typu, przyznam się że dla mnie to nie normalka, przestrzeń opisałem poprzednio

automatyczna klimatyzacja strefowa zmusza do ciągłego automatycznego używania rąk, wg "ekspertów" z salony to specyfika Peugeota i takie tam ble, ble, generalnie porównując to coś z wyrobami Renault czy VW to dno

ma czujniki parkowania, muszę przyznać że w innych samochodach którymi jeździłem działały zdecydowanie lepiej z wyjątkiem Mazdy 6, widoczność do przodu ? nie wiem co jest grane, ale gdy stoję na skrzyżowaniu pierwszy muszę leżeć na kierownicy aby zobaczyć zmieniające się światła, nigdy w żadnym aucie z czymś takim się nie spotkałem

jest ok, ale chyba nie do końca, gdy wysiadam lub wsiadam dostaję po paluchach silną iskrą

pojazd na gwarancji, serwis nie liczy się z czasem klienta, a czas to ..., nigdy nie zaproponowano samochodu zastępczego, po kilku wizytach obsługa wręcz chamska, ile straciłem trudno policzyć

chyba najbardziej automatyczna strefowa klimatyzacja to jakaś atrapa

gdy spalanie spadło poniżej 10l byłem jednak zaskoczony, to że producent nie odpowiada za swoje wyroby i działalność swoich przedstawicieli (potwierdza to rzecznik praw konsumenta)