Opinia Peugeot 407 SW 2.0 KM (olej napędowy) kombi 2007r., ocena użytkownika (2447)

Peugeot 407 SW 2007r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 KM (olej napędowy)

data oceny: 2013-09-08

Wiem, że większość z czytających pomyśli, że wymyśliłem te dane, ale ja naprawdę jeżdżę bardzo przepisowo, a więc raczej wolno i nie ścigam się na skrzyżowaniach. Rzadko obroty przekraczają u mnie 2500/min.

Nie jestem specjalistą, więc trudno mi radzić.Ale z tego co wiem to w Polsce każdy jest fachowcem od wszystkiego więc przy zakupie zawsze pomoc się znajdzie.

Po prostu o nie dbać.

Ogólnie polecam ten model wszystkim, którzy nie kierują się uprzedzeniami. Bardzo wysoki komfort za niezbyt wygórowaną cenę. Niezbyt wygórowane koszty eksploatacyjne ja na tą klasę samochodu.

Jeden punkt minus za naprawy klimatyzacji Jeden punkt minus za widoczność do tyłu i niewielkie problemy z lakierem. Każdy mi mówił, żeby nie kupować aut na F (z wyjątkiem Ferrari)ale najlepiej kierować się własnym rozumem i kupić auto takie jakie się chce z wszystkimi jego wadami i zaletami aby przede wszystkim mieć przyjemność z jazdy mimo niezadowolenia znajomych i "fachowców".

Auto prowadzi się bardzo pewnie. Nigdy jeszcze nie miałem poważnych problemów na drodze także w zimie. Zaznaczam, że jestem ostrożnym kierowcą i staram się nie przekraczać dozwolonych prędkości.Jedyne problemy przy parkowaniu. Widoczność do tyłu jest zbyt mała podobnie jak lusterka.Dodatkowo mam przyciemniane szyby.

Nie jestem kierowcą sportowym, więc dla mnie osiągi tego auta są więcej niż wystarczające. Elastyczność silnika bardzo dobra. Dojeżdżam 40 km dziennie do pracy i większość trasy na V biegu.

Tu ni ma potrzeby komentarza. Znam opinie "fachowców" o autach francuskich ale jeśli chodzi o komfort estetykę i wykonanie to francuskie samochody z tego segmentu są najlepsze (jest to mój czwarty francuski samochód - 2x Renault i 2x Peugeot) Raz miałem auto niemieckie i była to pod tym względem porażka(protestancki klasztor z silnikiem).Jeśli chodzi o niskie zawieszenie to niestety coś za coś.Polskie drogi są teraz albo bardzo dobre albo bardzo złe. Najgorzej jak spotkamy się z tym na jednym odcinku i nagle z dużą prędkością wjeżdżamy na złą nawierzchnię. Mój znajomy uszkodził tak Mercedesa ML tak więc nawet SUV nie jest antidotum na te problemy.

Przestrzeń z przodu dla mnie rewelacja.wygoda i ergonomia bez zarzutu, może trochę mało poręcznych półeczek i schowków z przodu.Z tyłu jechałem tylko raz więc nie mam wyrobionego zdania. Jakość wykonania w moim egzemplarzu bez zarzutu. Nic nie trzeszczy i nic nie stuka.Karoseria - niewielkie problemy z rdzą.

Pomimo dwukrotnych napraw klimatyzacji(nie działała jedna strefa (i to akurat moja)oceniam całość na 10

O widoczności do tyłu napisałem już wcześniej podobnie jak o zbyt małych lusterkach. Do przodu bez zarzutu choć pewnym problemem jest wydłużony przód auta.

układ elektryczny i elektroniczny w moim egzemplarzu nigdy nie zawiódł.(Ale znam różne opinie na ten temat) Jest on dość rozbudowany i przekazuje wiele informacji. Np. ciśnienie w oponach i żarówki. Ci co go nie mają nie skarżą się na problemy ale za to jeżdżą ze spalonymi żarówkami albo z nieprawidłowym ciśnieniem w oponach.

Oprócz nieszczęsnej klimatyzacji 2x850 zł.(naprawa poza ASO) dokonywałem tylko przeglądów serwisowych i eksploatacyjnych. Koszt małego przeglądu w serwisie ok 500 zł Duży przegląd ok 1000 zł. (w tym oleje filtry itp.)Zaznaczam że mam jakiś upust w serwisie gdyż serwisuję w nim 2 samochody Peugeot)

Komfort na pierwszym miejscu. Estetyka i wygląd auta Pomimo lat nadal prezentuje się dobrze.

Maciek