Opinia Peugeot 5008 Family 2.0 HDI 150KM (olej napędowy) mini-van 2011r., ocena użytkownika (24yq)

Peugeot 5008 Family 2011r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 2.0 HDI 150KM (olej napędowy)

data oceny: 2015-03-05

Srednia z calych 90000km to 6,4, wiec niezle. Na swiatlach lubie zostawic innych w tyle ;) Mozna na trasie zejsc nawet do 5,2-5,5 ale trzeba do 110 jechac. 6,4 na 150kucykow to tez niezle i ile radosci!

nie wiem, dziewica go wzialem. Kupilem nowy, dbam i nie narzekam...

ze wzgledu na wymiary nie zmiesci sie w kazda dziurke na parkingu. Na poczatku (po przesiadce z astry kombi) bylo mi ciezko. Ale ma pipczalki w mojej wersji - przydaja sie!

tak, jak najbardziej!

Jestem bardzo zadowolony. Balem sie bo francuz... ale postanowilem dac im szanse. Pojechalem po uzywke 1,6Hdi, ale stal 2,0HDI nowy nie wiele drozszy w wersji family: szklany dach, navi, telewizory z tylu, 7 foteli, tempomat i nie wiem co jeszcze. Jedynie radaru mi brakuje przy tempomacie. Zastanawialem sie nad Zafira Tourer (bylem oplowcem), ale byla duzo za droga. 5008 super stosunek cena/jakosc. Silnik tylko nie przyjaznie dla majstrkowicza zabudowany. I denerwujacy jest brak uszczelki pod maska. Zaciaga wode w silnik - sam przykleilem uszczelke. Ja i moja rodzina jestesmy po dokladnie 3,5roku dalej z auta zadowoleni. Poniewaz robie 30tys km rocznie zastanawiam sie kiedy bede musial sie z nim pozegnac. A nastepcy ma podobno nie byc :)

Siedzi na drodze jak deska do prasowania. Przy predkosciach powyzej 160km/h zaczyna byc wrazliwy na wiatr, ale i 196km/h mozna jechac (wiecej nie daje rady)

2,0HDI, 150koni przy 340Nm. Nie wstydze sie. OK, z nowymi bmw, audi i pdobne nie scigam sie, ale z reszta juz tak. Choc diesel to ciagnie w bardzo duzym zakresie obrotow do przodu.

Komfort jazdy rewelacja. Wygodne auto. Ewentualnie z tylu dorosli moga ponarzekac przy dluzej jezdzie. Dla dzieci rewelacja. Raz jechalismy w 3 osoby i w bagazniku 250kg cementu i nie bylo zle! Wyciszenie bardzo dobre.

Przestrzen patrz poprzednia opis. Materialy dobrej klasy. Aranzacja super. Mam wersje z 7 miejscami. Korzystalem. Bagazu nie mozna wiele wtedy zabrac. Z ergonomii nie podoba mi sie, ze nie wiem co zrobic z lewym lokciem. I guzik menu jest daleko,moze mam fotel za daleko ;). Ale to marudzenie....

Auto klima, dwustrefowa, z nawiewiem na tyl. Super

Lusterka duze, skladane elektrycznie. Do tylu tez super, pikanie przod/tyl sie przydaje. Jedyna wad: w bok slupek zaslania

2 razy zdarzylo sie, ze radio sie nie wlaczylo. Trzeba bylo wlaczyc silnik jeszcze raz. Nawigacja nie zla, choc wcale nie aktualizowana.

Auto serwisuje w Peugeot (jak narazie). Wymienili mi stabilizatory (raz wpadlem w dziure ostro). Z tylu klocki jak narazie co 30tys. km. Ostatnio sam kupilem dobre i zalozylem i trzymaja... Co wkladal serwis??? A tak sie nic nie dzieje.... Jedzimy i tyle.

wspomniane powyzej wbijanie wody pod maska w silnik np. podczas deszczu na trasie (sam przykleilem uszczelke. Klocki hamulcowe szybko sie zuzywaja. Silnik oplastikowany, by samemu nie grzebac lub by sie woda nie lala ;)

bardzo dobry, niezle wykonczenie. Widac, ze model celuje o klase wyzej. Wymarzone auto na dlugie trasy z rodzina. Czujnik deszczu, automatyczny reczny, swiatla, wspomaganie ruszania pod gore. Super komfort za w sumie nie duze pieniadze.