Opinia Peugeot 106 Itinea 1.0 1.0i 50KM (benzyna) hatchback 1998r., ocena użytkownika (t24)

Peugeot 106 Itinea 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.0 1.0i 50KM (benzyna)

data oceny: 2010-07-15

W miescie jak to w misecie.Szczegolnie jak ktos mieszka w warszawie i o godzinie 16 wraca z pracy.. jedynka,stop,jedynka,stop. Dlatego napisze o spalaniu w miescie 6.7litra. Ta liczba jest wrecz zawyzona bo biore pod uwage to w jakich warunkach jezdze.Trasa to juz zupelnie inna historia.Nigdy mi sie nie zdarzylo spalic wiecej jak 5.2litra na trasie jadac z predkoscia do 90-100km/h

Tylnia belka-sprawdz czy kola sa prosto tzn czy kola nie wygladaja tak: /---| czy /---\ ale nie zrazac sie. Jezeli cena jest atrakcyjna za wasz potencjalny egzemplarz to brac bo koszt naprawy to 680zl i problem znika a naprawa w dobrym warsztacie trwa 2godzinki.Sprawdzic czy w chlodnicy nie ma "szlamu" jezeli jest to znaczy ze olej miesza sie z plynem chlodniczym i prawdopodobnie uszczelka pod glowica jest do wymiany-to jest jednorazowa naprawa ktorej juz nigdy nie bedziesz musial robic... te silniczki tak maja ze po jakis 100-150tys wymagaja takiego wkladu.W sumie to wszystko.

Czesto spotykam osoby ktorym padaja sondy lambda i tym samym spalanie nagle wzrasta do kosmicznych wartosci, tak wiec sprawdzaj ile ci pali :).Jezeli padnie to nie placz bo zamiennik kosztuje 100zl a naprawa to odkrecenie jednej nakretki i znowu autko ci pali tyle co nic.

Moja wersje silnikowa polecam wszystkim osoba ktore raczej jezdza w pojedynke czy studentom,paniom dla ktorych liczy sie ekonomia podrozy.

Prosze panstwa... zawarlem w komentarzach wyzej wszystko co moglem. Jezeli macie panstwo watpliwosci odnosnie tego modelu to zapraszam na forum tkore wyzej wymienilem pomozemy panstwu z dokananiem wyboru i uswiadomimi potencjalnych kupujacych ze nie porywaja sie na studnie bez dna a na naprawde unikalne badz co badz w swojej klasie autko i bardzo wdzieczne.

Wiadome jest że wiekoszsc francuskich aut jest zawieszone w sposob taki aby kierowca mial maximum komfortu.Jezeli chcesz auta sportowego to napewno nie bedziesz szukal pojazdu o pojemnosci 1.0 Natomiast jest mozliwosc kupienia 106stki z silnikami 1.4 o mocy 75koni czy nawet 1.6 o mocy 120koni.Wesje o tej pojemnosci zapewniaja kompromis miedzy super twardym zawieszeniem a codziennymi dojazdami do pracy. Moim zdaniem sprawa wyglada tak: Kazdy kupuje auto takie jakiego potrzebuje.Przy zakupie 106 warto zwrocic uwage na tylnie zawieszenie.Rdza w tych autach nie wystepuje(ocynk)

Od silniczka 1.0i 50km nie mozna wymagac za wiele,ale trzeba przyznac ze jak na takie 1.0 jakie mam pod maska to calkiem dobrze sobie radzi z masa tego auta (ok 780kg).Spokojnie w trasie mozna jechac 90km i rozmawiac.

Jezeli chodzi o komfort to to autko w porownaniu chociazby do corsy B czy polo o podobnym roczniku wygrywa w przedbiegach. Tylnie zawieszenie jest delikatne,jak zdarzylo mi sie przewozic ciezkie plyty chodnikowe to bardzo szybko autko opadlo az zaczelo obcierac,ALE TO NIE DOSTAWCZAK ! Fotele przednie w nizszych ver nie sa w zaden sposob profliwoane i nie zapewniaja trzymania bocznego - ot zwykle mieszczuchy.Jezeli masz 4 osobowa rodzine to nie polecam silnika 1.0 juz lepiej kupic 1.5d albo 1.4 :)

Przestrzen z prodzu jak i z tyłu jest taka jaka konstruktor przewidzial, czyli dla osoby ktora nie zapuszcza sie swoim autkiem w tysiac klimetrowe trasy a raczej siedzi w miescie czy wybiera sie pare razy w roku na krotkie trasy. W tym dziale nie mam zupelnie do zcego sie przyczepic. Karoseria bomba!To nie golf3 ktory ma dziurwa podloge po 12latach.

Prosze panstwa.. 2 razy oddwalem auto do mechanika(zazwyczaj wszystko robie sam) i kazdy z tych mechanikow stwierdzil ze ogrzewanie dziala bardzo ale to bardzo szybko, nikt nie kupi auta dlatego ze ma dobre ogrzewanie ale prosze uznac to za duzy PLUS podczas zimy.Jezeli tej zimy zlapie panstwa -30stopni to wtedy podziekujecie swojemu przyszlemu peugeotowi za to jaki jest :)

Kiedy kupilem to autko to mialem poczucie ze lusterka boczne sa troszke przy male i ciezko jest je sobie ustawic nie majac elektrycznej mozliwosci ustawienia ich, a tak to wszystko ok.

Nie wiem czy bede to auto sprzedawac,ale jezeli ktos kto bedzie je ogladac i bedzie mi opowiadac jakie to francuzy sa zawodne czy ze im sie eletryka psuje to po prostu go wysmieje i stwierdze mu prosto w twarz ze ma opinie o motoryzacji zdemoralizowana przez miliony posiadaczy zdezelowanych VW czy Opli.Wiem co mowie bo sam remontuje swoj samochodzik,a slowo "remontuje" nie znaczy ze wydaje na to auto jakies kosmiczne pieniadze. Drogi kupujacy,zworc uwage na tylnia belke,uszczelke pod glowica i sprzegielko. Ja przez 2 lata uzytkowania mojego autka stwierdzam ze psuje mi sie ono mniej niz corsa ktora bardzo zle wspominam.

Ja naprawiam swoje auto swiadomie. To znaczy ze wiem gdzie i ktore warsztaty sa najtansze i najprofesionalniej wykonuja swoja prace.Chcesz miec takie informacje? Zapraszam na www.club106.pl tam otrzymasz stek informacji na kazdy temat. Nie ingnoruj tego ze masz takie zaplecze informacji w internecie o sowim aucie bo jest to ZBAWIENNE w niektorych sprawach. Nawet jak nie wiesz w jaki sposob dziala skrzynia biegow czy silnik bedziesz mogl stwierdzic co ci sie zepsulo i oddajac auto do "klepacza naprawiacza" zlecisz mu "wymien" to czy tamto. Tym samym masz pewnosc ze cie nie skasuje za rzeczy ktore po drodze musial wymienic zeby dojsc do rzeczywistej usterki a ktore nie wymagaly wymiany.NIE ODDAWAJ 106 DO BYLE KRETYNA PO ZAWODOWCE !!!! Szanuj siebie i swoje pieniadze a najbardzije swoje AUTO a ono bedzie szanowac ciebie. Dodam jeszcze ze koszt nie jest w zadnym razie drozszy od tych do niemieckich aut... kolejna brednia powielana przez tysiace kowalkisch ze jedyne co dobre to niemieckie...

Powiem szczerze.Troszke ubolewam nad tym ze kupilem autko z 1.0i (50km mk2) moglem kupic chociaz 1.1 niby to tylko 10koni roznicy a bardzo by odmienilo to autko.

Zaskoczyl mnie caloksztalt mowiac szczerze.Mialem wczesniej polo z 94roku i corse z 96 te auta to bylo jakies nieporozumienie... Na plus w pugu106 stanowia:Niezawodnosc,brak rdzy,komfort,wyglad(chociaz kazdy ma swoj gust) i pewnego rodzaju unikalnosc.