Opinia Peugeot 306 - 1.4 XN 75KM (benzyna) hatchback 1997r., ocena użytkownika (av9)

Peugeot 306 - 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 XN 75KM (benzyna)

data oceny: 2008-07-31

Bardzo przyzwoite spalenie w granicach 7,3 litra benzyny. Nie mam cięzkiej nogi.

Odpowiedź:Raczej nie

Silnik, zawiesznie tylne (belka skrętna), skrzynia biegów,

Olej ???

To zależy w jaki sposób ma być esploatowane. Ja dojeżdzam nim do pracy i sprawdza się dobrze.

Samochód ma swój chrakter, bardzo wygodne zawieszenie pozwala się cieszyć jazdą. Świetne światła długie zaimponowały mi. Problem z załadunkiem cięższych rzeczy do bagażnika zmora zawieszenia z półosią skrętną. Ciekawy samochód dla osób w małym dzieckiem. Mała, praktycznie żadna awaryjność. Mała pali. Ocynkowane blachy.

Bardzo dobrze się prowadzi auto. Zbyt miękkie zawieszenie, przy zbyt dużej prędkości odczuwam nie pewne prowadznie pojazdu. Szuka drogi na trasie. Hamulce bez zarzutu, są jak \\\\\\"żylety\\\\\\". Nie zbyt płynnie chodzi wspomaganie podzcas parkowania oraz zły promień skrętu utrudnia bardzo parkowanie. Nie miałem problemu z zawieszeniem.

Silnik 1.4 75KM nie należy do mocnych jednostek napędowych ze względu na dużą masę pojazdu 1,1 tony. Charakterystyczne klekotanie w cylindrach, na początku myśłałem że to awaria. Okazało się żę ma samoregulujące zawory. Skrzynia biegów bez zarzutu, płynne zmiany biegów. Bradzo słabe przyśpieszenie już od 50 km/h. Korba jest z półosią prawą, padają (już przejechałem na niej ponad 40 tyś. i jeszcze nie wymieniałem). Wada fabryczna.

Bardzo dobrze się prowadzi auto z rodziną 2+2 ale doładujemy bagaż i jest masakra. Chlapacze czasmi potrafią ocierać o podłoże ale dobrze resoruje mimo wszystko. Fotele przednie i tylnie dobrze wyprofilowane jak na tą klasę auto. Przy większych prędkościach >90 km/h należy włączyć głośniej radio :)

Wystarczająco dużo miejsca. Wszystkie przełączniki bez problemu łatwe w obsłudze. Welurowa tapicerka bardzo ładnie wykańcza wnętrze pojazdu. Skrzypiący w bagażniku koło zapasowe (to szczegół). Karoseria bez rdzy, ocynk. Trochę bierze klapę bagażnika.

Przyzwoicie odparowuje. Ciepłe powietrze już czuć w zimie po pokonaniu około 3 km. przy zimnym silniku.

Bardzo dobra widoczność nie ma problemów na początku kwestia przyzwyczajenia się do małych lusterek zew.

Elektryka w samochodzie trochę zawodzi. Ostatnio padł mi alarm teraz działa ale światełka nie migają. Przepalają się żaróweczki na tablicy. Problemy z mechanizmem szyb w drzwiach. W sumie nie ma problemu z elektroniką w moim pojeździe.

Ceny części są dość duże. Głupie hamulce kosztują więcej niż do japonca młodszego numeru.

Napęd z jednostką 1.4 to porażka na te auto. Potrzebuję albo lżeszej karoserii albo większego silnika.

Paweł