Opinia Peugeot 405 SRI 1.9 XU9JAZ 128KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1992r., ocena użytkownika (bta)

Peugeot 405 SRI 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 XU9JAZ 128KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-08-13

Wydaje mi się, że jak na takie gabaryty i moc pojazdu spalanie jest jak najbardziej optymalne. Na LPG nie ma specjalnych ubytków mocy, instalacja jest II gen.

Stan tylnej belki. Łozyska wahaczy zużywają się po większym przebiegu. Czasami wystarczy ich wymiana (jak u mnie), a jeżeli ktoś długo jeździł z "rozkraczonymi" tylnymi kołami, to trzeba belkę regenerować - specjalistyczny serwis w Pile robi to w ciągu trzech godzin za ok. 660zł i belka jest jak nowa. Druga sprawa - silnik 1.8 lub 1.9 jest optymalny, jeździłem takim autem z 1.6 i odczuwałem brak mocy, a spalanie nie było wcale mniejsze.

Nic szczególnego mi się nie nasuwa na myśl. Jak w każdym samochodzie :).

Normalnej wielkości rodzinie, która chce oszczędnie, wygodnie i bezpiecznie jeździć, zamiast gnieździć się wynalazkach typu Seicento, Matiz itp.

Podoba mi się ten pojazd i za szybko się go nie pozbędę :).

Pojazd prowadzi się bardzo dobrze, jedynym słabym punktem są kiepsko wyprofilowane szkła lusterek, co utrudnia parkowanie.

Silnik odpowiedni do tej wielkości pojazdu. Nie jest to rakieta, jednak pozwala sprawnie wykonywać manewry. Skrzynia biegów ma 200 tys przebiegu, zmieniany był tylko regularnie olej - ostatnie 100tys. polski Hipol do automatów, do jej pracy nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Może dlatego, że jest sterowana tylko hydraulicznie, bez elektroniki.

Tylne zawieszenie na drążkach skrętnych z wahaczami łożyskowanymi igiełkowo jest bardzo komfortowe i ma świetne właściwości jezdne. Do przodu również nie mam zastrzeżeń. Ogólnie - zawieszenie komfortowo zestrojone, a nie przechyla się nadmiernie. Po "załadowani" trzech rosłych osób do tyłu i paru toreb do kufra, może trochę za nisko siada, ale nie przesadnie.

Bardzo dużo miejsca wewnątrz - i z przodu i z tyłu. Do bagażnika też nie mam zastrzeżeń. Nadwozie ocynkowane w 100%, więc jeżeli auto nie jest po poważnej kolizji, to rdzy na nim nie znajdziecie.

W zimie, przy ujemnej temperaturze, zaczyna wiać dość mocno ciepłe powietrze już po przejechaniu kilkuset metrów. Takiego wydajnego ogrzewania nie miałem w żadnym poprzednim aucie. Może to zasługa konstrukcji silnika - aluminiowy blok i mokre tuleje.

Lusterka są do kitu, ale można nabyć do nich wkłady sferyczne, chyba po 25zł/szt. (Allegro) i się przymierzam, bo są chwalone. Poza tym - OK.

Nie było najmniejszych problemów, a instalacja wydaje się być w bardzo dobrym stanie.

Samochód mało awaryjny, części niedrogie. Przeguby z osłonami (komplet) kosztowały 52zł/szt. - oczywiście zamiennik, ale działają bardzo dobrze.

Samochód bardzo stabilnie się prowadzi, jest cichy, a siedzenia bardzo komfortowe ze świetnym trzymaniem bocznym.