Opinia Peugeot 406 Mistral 2.0 HDi 110KM (olej napędowy) kombi 2002r., ocena użytkownika (gcv)

Peugeot 406 Mistral 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 HDi 110KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-05-24

Uważam, że jak na tą masę i silnik, 406 nie jest "paliwożerny". Ja nie bawię się w tzw. eko jazdę. Dziennie przejeżdżam ok. 100 km. i nie jestem częstym gościem stacji. Kiedyś jeździłem na gazie i tankowałem co 2-3 dni... wiec dla mnie, to teraz raj. :)

Jeśli ma FAP... z reguły pada przy ok. 200000 więc jeśli było coś przy nim robione, już wiecie jaki powinien mieć przebieg. Warto słuchać przy wyłączeniu silnika, czy "ćwierknie" sobie. To odzywa się dwumasowe koło zamachowe przy skrzyni. To będzie koszt ok. 2-3 tyś., to zależy. Mój czasem ćwierknie, odzywa się to od dwóch lat. ;P Nie bać się Peugeota. Zasłużył w pełni za swoje logo... czasem potulny i milutki, ale pazur potrafi pokazać innym na trasie, wtedy lepiej się trzymać z daleka :]

Nie ma specjalnej instrukcji codziennego użytkowania Peugeota 406. Tak jak inne auta.

Myślę, że polecił bym to auto rodzinie takiej, jaką sam reprezentuję... Młode małżeństwo 2+2.

Świetne auto dla ludzi, którzy cenią sobie komfortową jazdę z dobrym wyposażaniem za rozsądną cenę. Mnie w ogóle na auto inne niż niemieckie lub japońskie namówił kumpel. Na dzień dzisiejszy jeździć z lwem na masce to przyjemność! Jeśli nikogo bym nie słuchał, dalej męczył bym się z następnym VW, lub jeździł bym z kurą na masce... :) Choć jak widać w ocenie 406 jestem ostrożny. :)

Jak na auto "rodzinne" dobrze trzyma się jezdni. Nie ma tendencji do przechylania się na zakrętach, czy to z pasażerami, czy bez. To mnie zaskoczyło. Jeśli chodzi o parkowanie, to nie jest z pewnością auto miejskie. Hamulce oceniam na 5+, jak dla mnie, w sytuacjach "zaskakujących" trochę za dużo przejmuję kontrolę mocy hamowania, ale raczej to kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chodzi o samą skuteczność, mogę dać pewne 6! (Jeszcze żyję :])

Precyzja skrzyni? No cóż, trzeba się przyzwyczaić... ogólnie OK. Jeśli chodzi o silnik, naprawdę przy tej masie nie trzeba się wstydzić!

Uważam że komfort jazdy jak na ten samochód zasługuję na pozytywną ocenę. Jedynie do tej pory na nierównościach skrzypiały przednie drzwi, wystarczyło posmarować mocowanie zamka. Siedzenia przednie bardzo wygodne, dłuższa jazda nie jest męcząca.

Wygodnie i przestronne wnętrze. W końcu taksówkarze też je wybierają. ;)

To auto naprawdę dba o właściciela któremu przecież jest w zimę za zimno, a w lato gorąco i trudno mu dogodzić! :) 6+! (dodatkowa elektryczna nagrzewnica - w zimę ciepło po ok. minucie)

Widoczność z przodu wystarczająca, jeśli nie, to można podnieść fotel w pionie. Jeśli chodzi i widok do tyłu, uważam że trochę prześwit w tylnych bocznych szybach mógł by być większy, czasem jest problem z parkowaniem, ale kwestia przyzwyczajenia. Lusterka mogą być, nie za bardzo podoba mi się "martwe pole", nie ufam mu. Natomiast, świetnie działa ich podgrzewanie... dosłownie chwila.

Zbyt często przepalają się żarówki H7. Próbowałem różnych firm i cen, wytrzymują ok 3-4 miesiące. W każdym razie warto sprawdzać i wozić zapas.

Jak do tej pory SZACUN. Nigdy nie zostawił mnie na mieście lub poboczu.