Opinia Renault Clio 1996 1.2 82KM (benzyna) hatchback 1999r., ocena użytkownika (t9z)

Renault Clio 1996 1999r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-07-15

Różnie bywa ze spalaniem dlatego napisałem najwyższe wartości jakie dotąd mi się zdarzyły. Po mieście nie spaliłem nidgy więcej niż 6 litrów benzyny, a na trasie 5litrów :)

Ciężko mi tutaj coś napisać, ja zdałem się na "fachowe" oko mojej mamy. Ona zawsze potrafi trafnie wytypować co jest dobre a co nie. Gdy rozglądałem się za zakupem auta wiele Clio I odpadło, bo wg niej nie miało tego czegoś w sobie. A ta "renatka", którą kupiłem miała wg niej to coś :) P.S jak się później okazało jedna z cliówek, której zakup odradziła mi moja mama miała bardzo poważne problemu z silnikiem

Jeżeli ktoś tak jak ja lubi często jeździć dość szybko i wykonuje często redukcję biegów przy wyprzedzaniu powinien zwracać uwagę na 3 rzeczy: -olej silnikowy -olej w skrzyni biegów -oraz płyn chłodniczy

Przed zakupem tego auta sam miałem wiele wątpliwości, ale dziś nie żałuje, że kupiłem właśnie Renault Clio I, pieszczotliwie nazywam je "Renatką" ponieważ nigdy mnie nie zawiodło i nie sprawia żadnych nawet najmniejszych problemów:) Ja osobiście polecam każdemu to auto, kto nie ma zbyt wiele w kieszeni podczas zakupu jak i użytkowania. Zarówno koszty eksploatacji utrzymania i części zamiennych są bardzo bardzo tanie :) Ale pamiętajcie, że moja opinia opiera się tylko i wyłącznie na moim modelu, a jak wiadomo każdy samochód jest inny nawet gdy jest tego samego modelu rocznika i marki...

Nic dodać nic ując, autko jest dla mnie rewelacyjne :)

Mała pojemność silnika i mała waga oraz 80KM mechanicznych pozwala w miarę szybko rozpędzić się do setki nawet przy 5osobach, wiec nie wspomne co jest przy jednej :) samochodem jeszcze nidgy nie byłem na autostradzie a jechałem już 150km/h w 4 osoby :)

To moje pierwsze auto na początku nie byłem zadowolony jeśli chodzi o komfort jazdy, ale w miarę zbierania doświadczenia okazało się, że wystarczyło wymienić tylko tylnie amortyzaotry - sprawa dziecinnie prosta :) wyciszenia wypada tutaj najgorzej, ale powiem tak, że to już zależy od samochodu. Clio I mojego kolegi pracuje o wiele ciszej od mojego, mimo, że ja wymieniłem wszystkie tłumiki na nowe....

Jeśli chodzi o przestrzeń to wiadomo, że jest to małe autko i nie ma tu zbyt wiele miejsca, szczególnie jesli chodzi o tył, zatem duże znaczenie ma to jakie osoby są pasażerami "małej renatki". Bagażnik też nie jest zbyt wielki, bo wiadomo, że całe autko nie jest duże. Jeśli chodzi o wykończenie to wszystko zależy od nas. Ja cały środek mam obszyty skórą więc wygląda to naprawdę imponująco, także dzięki temu zwiększa się możliwość aranżacji. Karoseria jak karoseria, jeżeli nie dbamy o nią to nawet najnowsze modele będą pokazywać oznaki rdzy, naszczęscie moją "renatka" jezdziła wczesniej kobieta więc nie miałem z tym problemu :)

Moja ocena to trochę wyżej niż połowa ze wzlędu na to, że w zimie nawet w największych mrozach "renatka" bardzo szybko się nagrzewa. Gorzej w lecie - brak klimy robi swoje :(

Zawsze miałem problemu z manewrami kiedy trzeba było używać lusterek,ale gdy zakupiłem "renatkę" mój problem się skończył :)

Nigdy nie było żadnego problemu i oby tak pozostało :)

Uszczelki w Clio I nie są najlepszej jakości, wybrzyszenia zauważyłem już na wielu autach tego typu, jednak koszt zakupu z wymianą wyszedł mnie 150 zł, niewiele. Amortyzator musiał zostać wymieniony i wydaje mi się, że 14 lat, które to auto przejeździło na oryginalnym amorze świadczy o tym, że są one bardzo dobre :) cewke wymienił ze względu, że auto po zakupie paliło tylko na dwie świecie przez co bardzo tracił na mocy. A sworzeń jak sworzeń - poprostu lubię jak renatka dobrze się prowadzi:) ogólnie rzecz biorąc to są detale, ale ważne. Koszt naprawy łącznie wyniósł mnie niecałe 300zl:)

Poprostu NIC:)

Szkoda, że można wybrać tylko jedną odpowiedź. Ja osobiście zaznaczył bym wszystkie pozytywne z tej listy. Wybrałem niezawodność ponieważ myślę, że akurat to jest najważniejsze w każdym samochodzie. Bo po co nam np super komfort jazdy czy bardzo dobra widoczność jesli auto ciągle będzie się psuć, a z naszego portfla coraz więcej pieniędzy powędruje na naprawę samochodu....?! Z "Renatką" nie będzie tego problemu :)