Opinia Renault Espace 2.2 G9T 150KM (olej napędowy) van 2004r., ocena użytkownika (skx)

Renault Espace 2004r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 2.2 G9T 150KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-07-13

Automat + moja żona = duże spalanie w mieście. Mnie udaje się zejść do 11 l/100km w mieście Pamiętajcie o laniu sprawdzonego paliwa. Wysokociśnieniowy układ paliwowy jest podatny na paproszki ;)

? ;)

Olej i płyny eksploatacyjne

Rodzinie z dwójka dzieci lubiąca podróżować po Europie. Moją żona równie bardzo polubiła to auto a szczególnie automatyczna skrzynię biegów.

Problem chłodzenia i dogrzewanie tylnych rzędów foteli. Zbyt rozbudowana elektronika oparta o siec CAN Kijowa nawigacja. Mogli by się lepiej postarać.

W mieście ciężko znaleźć miejsce. Moja żona ma problem z parkowanie. Gdyby nie czujnik parkowanie to musiałbym z nią wszędzie jeździć jako parkomat. :) A poważnie... można się nauczyć parkowania tym autem.

Powolny kick-down. Na sekwencji jazda sprawia sporo frajdy. Ale jeśli założymy, że to nie jest wyścigówka to jest OK. mam wrażenie, że na tempomacie zbiera się lepiej. System dostosowywanie stylu jazdy do to zbędny bajer. Auto raz przyspiesza lepiej a raz gorzej.

Trochę mało miejsca na nogi w trzecim rzędzie foteli. Trasy po europie pokonuje się z wielka przyjemnością

Gdyby nie problem z miejscem na nogi w trzecim rzędzie to byłoby OK. A i jeszcze jeno klima nie daje rady schładzać powietrza w tym trzecim rzędzie.

problem z ochładzaniem i dogrzewanie trzeciego rzędu foteli.

Małe centralne lusterko.

Padła nawigacja koszt naprawy 99zł. mam wrażenie, że to jest jeden ze słabszych elementów tego auta. Regularnie padające licznik i stopień skomputeryzowanie auta nie idzie w parze z jego bezawaryjnością.

Gdyby nie Allegro i części innych dawców organów to była by masakra. Potem tyrystor znalazłem z 100 zł + wymian 50 zł :( Problem jest z wałami. Silnik 2,2 G9T ma wadę konstrukcyjna i polegającą na obracających się panewkach. Trzeba bardzo często zmieniać olej ( 10-15 tyś km. ) i dbać o jego poziom. Na wały do tych silników jest duży popyt więc są drogie 1600zł ;)

Problem z silnikiem i drogimi usterkami w motorach 2,2 dCi ( obracające się panewki ) i 3.0 dCi ( przegrzewający się olej )

Można by wymienić wiele elementów. Najbardziej jednak frajda z prowadzenia auta z otwartym , wielkim, panoramicznym dachem. Można w nim stanąć rozłożyć ręce i pobawić się w Titanica ;)