Opinia Renault Espace IV GRAND 3.0 DCI 177KM (turbo diesel) mini-van 2003r., ocena użytkownika (jc9)

Renault Espace IV GRAND 2003r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 3.0 DCI 177KM (turbo diesel)

data oceny: 2009-07-12

Duży silnik, automatyczna skrzynia biegów. Myślę że jak na tak duże auto 8.8 w cyklu miesięcznym do niezły wynik.

W jakim stanie jest silnik czy był wymieniany na gwarancji czy nie.

Terminowe wizyty w ASO wymiany płynów i filtrów eksploatacyjnych.

Ten Konkretny egz. Renault Espace nie będzie miał już więcej żadnego właściciela ja jestem ostatnim. Gdyby nie problemy z P9X właściwie jest to idealne auto rodzinne na wypady krótsze, dłuższe i podróż przez całą Europę jeśli trzeba. Jest trochę kłopotliwy przy parkowaniu na wąskich parkingach niektórych supermarketów, ale można nim przywieźć torbę zakupów i kanapę jeśli trzeba. Prowadzi się jak żadne inne auto i choć prowadziłem wiele aut przed EIV To żadne auto tej klasy mu nie dorównuje.

Jeśli szukasz dużego rodzinnego auta to nie ma nic lepszego. Renault Espace IV Grand ( przedłużony ). Auto zabiera na pokład do siedmiu osób i kilka walizek. Automatyczna skrzynia biegów tip-tronic po dwóch dniach użytkowania pozwala zapomnieć o manualnych skrzyniach na zawsze. Bardzo dobry układ hamulcowy zatrzymuje auto naprawdę skutecznie.

Trudno pisać o elastyczności silnika przy "automacie" - tu się zapomina o skrzyni biegów. Silnik - Mocny silnik o poj 3.0 - Tu niestety jest kłopot należy sprawdzić czy w samochodzie jest silnik oznaczony P9X jeśli tak należy się liczyć z dodatkowymi kosztami doprowadzenia błędów Renault do prządku - nie każdy mechanik jest w stanie to zrobić. Koszt to około 7000 Pln. Problem polega na przegrzewaniu się jednostek napędowych przy przebiegu około 135000. Wykonanie poprawek zapewnia wyższą kulturę pracy silnika i rozwiązanie problemu raz na zawsze. Korektę należy wykonać dopiero kiedy problem występuje.

Nie znam innego auta o tak wysokim komforcie jazdy. Trasa z Poznania do Doniecka na Ukrainie (1860km w jedną stronę ) pokazała że nawet bezdroża wschodu nie są w stanie zmęczyć kierowcy na pokładzie EIV

Miejsca w Renault Espace jest bardzo dużo. Poza przednimi fotelami kolejnych pięć można ustawiać w dowolnej konfiguracji, powiększając lub zmniejszając w ten sposób przestrzeń bagażnika. Co do materiałów tu wszystko zależy od wersji auta starsze wersje to wykończenie Alkantarą nowsze są wykańczane skórą.

Automatyczna wielostrefowa klimatyzacja zapewnia komfort każdemu z pasażerów.

Widoczność przez wielkie szyby jest bardzo dobra. Lusterka mogły by być 10% większe.

Elektronika to domena Francuskich samochodów, tu spotyka się ją na każdym kroku od sterownika klimatyzacji na wyświetlaczach licznika skończywszy. Takie nagromadzenie różnych funkcji wewnątrz komputera pokładowego pozwala zwiększyć wygodę użytkowania - np aktywować automatyczny włącznik świateł, czy domykanie szyb.

Jeśli się wykonuje naprawy w ASO to tani nie będzie, ja jednak postanowiłem nie oddawać mojego E4 nigdzie indziej, a ono odpłaca mi długimi trasami bez problemów. Jak w każdym samochodzie coś się zepsuć musi. Prędzej czy później.

Postawa firmy Renault nie rozwiązującej problemu P9X. Jeśli silnik zepsuł się na gwarancji tj. do 100000km był wymieniany jeśli nie to trudno kierowco martw się sam. Choć Renault doskonale wie o problemie i wypuściło kilka not serwisowych w jego sprawie to brak tam było informacji typu. Proszę wezwać właścicieli celem wykonania bezpłatnej korekty. Po prostu z premedytacją ukrywali i ukrywają fakt błędu konstrukcyjnego silnika, który nie jest bardzo trudny do wyeliminowania, ale kosztowny i spędzający sen z oczu wielu kierowcą aut z silnikiem P9X. W te same silniki są wyposażone Renault Velsatis i Saab - Problem ten sam tyle że Saab ma na to gotowe rozwiązanie i z tego co wiem w Szwecji wykonuje naprawę bezpłatnie jeśli problem wystąpi.

Polskie narzekanie na drogi nie ma końca i nie bez powodu, ale wystarczy przejechać za południowo wschodnią granicę RP żeby dojść do wniosku że mamy idealne drogi. Pokonanie 2400km po Ukraińskich asfaltowych bezdrożach w innym aucie przyprawi o ból kręgosłupa i zmęczenie. E4 przeszła ten test śpiewająco pomimo faktu że jedna z tylnych sprężyn pękła auto przywiozło nas do kraju i dopiero w Poznaniu zostało naprawione.