Opinia Renault Kangoo Kaleido 1.5 dCi 82KM (olej napędowy) van 2004r., ocena użytkownika (nhj)

Renault Kangoo Kaleido 2004r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 1.5 dCi 82KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-02-17

Po dobrej trasie w warunkach letnich zdarza sie wynik ok. 4,5l/100km (paliwa dobrej jakości). W zimę, w mieście, przy częstych wygaszaniach i ponownych rozruchach spalanie nie przekracza 6,9l ON

Na ogólny stan zużycia, a raczej na to czy właściciel na bieżąco je serwisował - czy tylko jeździł, wożąc ciężkie ładunki i zajechał je na amen.

Na tankowaniu wysokiej jakości paliw (ja używam tylko Statoil, Shell) - trzeba zapomnieć o "jakości której strzeże orzeł" itp. Lotosach.... naprawa wtrysków to chyba najdroższa rzecz jaka może się przytrafić (kilka tys. zł).

Rodzinie, dostawcom z umiarkowaną ilością towarów (o niedużej masie, dużej objętości) i wszystkim którzy potrzebują od czasu do czasu zjechać z drogi.

dobre trzymanie w zakrętach pomimo swojej wysokości, układ kierowniczy mógłby być bardziej precyzyjny

połączenie dźwigni zmiany biegów ze skrzynia za pomocą cieniutkiej rureczki - wystarczy nieduży pieniek w trawie, żeby się wygięła i biegi przestały działać (brak odpowiedniego zabezpieczenia); dynamika tego silnika może zadziwić największych niedowiarków ;) Z 2-3 osobami i pełnym bagażnikiem, na 5 biegu wyprzedzanie jest bezpieczne (90-120, na autostradzie 120-160 autko śmiga jak po szynach przyspieszając bardzo dynamicznie.

Cicho nie jest ;) ale jak na tego typu samochód radia można posłuchać. Gdyby fotele były wygodniejsze (gł. lędźwiowy odcinek) podróż kilkunastogodzinna nie byłaby żadnym problemem.

Kontrolka długich świateł razi w oczy nocą, a poza tym brak zastrzeżeń - wszystko pod ręką, delikatne bursztynowe podswietlenie nie męczy. Do bagażnika może wejść baaardo dużo, a po złożeniu tylnej kanapy (u mnie dzielona)mam klasycznego dostawczaka. Welury i platiki nie ustępują wielu osobowym modelom.

Klima rozwiązuje parowanie, nagrzewa się też w miarę szybko, cyrkulacja ok - sporo możliwości kombinacji nawiewu.

Szerokie słupki potrafią zasłonić cały zakręt... do tyłu, duże boczne lustra pozwolą nam zaparkować na milimetry; wyczucie długości auta wymaga jednak sporej wyobraźni. Przy parkowaniu tyłem warto pamietać o pozostawieniu miejsca na otwarcie bagażnika (wersja z podnoszoną klapą)

Nic poważnego się nie działo (odpukać)

W przypadku korzystania z zamienników koszty do wytrzymania

Nie spodziewałem się takich wyników przy takiej dynamice i osiągach silnika. Czasem zapominam zatankować, bo po wlaniu całego zbiornika można jechać i jechać....