Opinia Renault Kangoo alize 1.2 0KM (benzyna) kombi 2003r., ocena użytkownika (t5x)

Renault Kangoo alize 2003r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-07-15

zdecydowanie za dużo pali jak na nowoczesny silnik. Chyba jest po prostu za słaby do takiej "budy"

Odpowiedź:Nie

na pracę silnika. Spokojna praca na luzie. Równomierne wolne obroty. Reakcję silnika na włączenie klimy na postoju. Jak silnik zaczyna "trząść" manetką od biegów tzn. nie ma siły

olej, kontrolka pokazuje OK, a na bagnecie minimum

Duża rodzinka. Dużo bagażu. Mało jazdy. Słaby kierowca (żeby dużo widział dookoła).

kochałem Kangoo bo miałem już 3 szt. ale po tym egzemplarzu (z tego rocznika) mocno sie zastanowię nad nastepnycm

trochę go wozi na wietrze. Trzeba uważać wyjeżdżając np. z lasu przy dużej prędkości. Jak wyprzedzasz TIR'a przy wietrze to na pewno cie kopnie po manewrze.

mam kangoo z 2003.10 z silnikiem 1,2 i jest to zdecydowanie słaby silnik. Duże zużycie paliwa 8-9 l/100 km. Po włączeniu klimy silnik "kuca". Generalnie jest to okres kiedy składano Renault'y z tego "co znaleźli na półce". Jakakolwiek naprawa to problem bo z serwisu wynika, że powinien być wtrysk z Kangoo, a jest z scenika, cewka np. z Twingo itd. Rekord padł przy listwie wtryskowej (do warsztatu przywieźli cztery różne i żadna nie była właściwa. Przedtem jeździłem Kangoo 1,6 i 1,4 (jeden w benzynie i drugi na olej), było super i żadnych problemów dlatego kupiłem następny i "zonk" niestety.

Dużo miejsca w aucie. Nie masz wrażenia, że sufit "spadnie na głowę".

Bagażu można zabrać na miesięczny wyjazd z dziećmi i jest luźno.

klima się nie wyrabia. Przy włączonej na maksa jest gorąco, a silnik nie daje rady jej zasilić. Wiatrak wyje, a w aucie gorąco, szczególnie z tyłu.

Dużo widać. Jedzie się jak ciężarówką. Lusterka to bajka - widzi się wszystko.

złe przewody do cewki (w oryginale za krótkie) i potrafią nawalić. Jak jest mokro silnik zaczyna się dusić. Dopiero trzecia cewka (zamiennik) zadziałała. Usterki szukali w czterech zakładach (z autoryzowanymi włącznie) i porażka.

duże problemy z lokalizacją usterek. Komentarz serwisu (Kiljańczyk): chyba komputer, a może brak kompresji, a może ... najpierw sprawdzimy ... 600 zł, a potem ... 800 zł, potem komputer 2000 a może coś innego ?!?

za słaby

Trudno mówić o zaskoczeniu bo miałem już 3 szt. ale widoczność super. Nie ma problemu "nieistniejącego" przodu auta. Widać gabaryty auta ze środka i łatwo manewrować.