Opinia Renault Laguna Initiale Paris 2.2 150KM (olej napędowy) hatchback 2002r., ocena użytkownika (qvz)

Renault Laguna Initiale Paris 2002r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-20

Jak na silnik o pojemnści 2.2 litra to według mnie ma umiarkowany apetyt na paliwo lecz niestety jest bardzo wrażliwy na jakość naszego paliwa. Nawet tankując paliwo na stacjach renomowanych firm niekiedy było czuć różnicę w dynamice oraz spalaniu - także w dymieniu. Od dłuższego casu tankuje dalej na tych samych stacjach jednak paliwo lepszej jakości - jest droższe ale auto jest bardziej dynamiczne, jakby ciszej pracuje, mniej pali i co najważniejsze dymka nie puści!!!

Moim zdaniem na standardową procedurę zakupu samochodu UŻYWANEGO.

Trzeba poprostu dbać i nic więcej!

Wszystkim ceniącym sobie bardzo dobre wyposażenie, bardzo dobre właściwości jezdne i dynamikę za nieduże pieniądze oczywiście w porównaniu z innymi markami.

Renault Laguna 2.2dCi Initiale Paris według mnie jest komfortową i bezpieczną limuzyną. Można by tu zaliczyć do wad stosunkowo szybkie zużywanie się elementów gumowych zaawieszenia jednak na naszych drogach to ból chyba wszystkich marek.Myślę że nieważna jest tu marka lecz dbałość o szczegóły i wymiany na czas tego co się poprostu zużywa. Ogólnie jestem zadowolony z tego autka i jak narazie nie myślę o zmianie na inne - chyba że wygram w Lotto to kupię nowsze!

Bardzo dobre właściwości jezdne, komfortowe zawieszenie a zarazem dosyć sprężyste - w porównaniu do innych moich aut;np.Passat 2.5TDI,Vectra 2.2DTI.Zawieszenie bardzo dobrze tłumi nasze nierówności. Wspaniale pracujące wspomaganie w 2.2dCi. Bardzo dobre hamulce wspomagane ABS, EBV, ESP.Czujniki parkowania dosyć dokładne lecz niestety tylko z tyłu.

Bardzo dynamiczna a zarazem cicha jednostka napędowa, współpraca silnika z 6-stopniową skrzynią biegów odbywa się na wysokim poziomie, bardzo dobrze reaguje na pedał gazu we wszystkich zakresach prędkości.

Fotele skórzane wygodne nawet na dłuższych dystansach - oczywiście podgrzewane lecz niestety nie wentylowane ale w tym roczniku ...

Jeżeli chodzi o przód moim zdaniem miejsca jest sporo jednak nie jestem osobą wysokiego wzrostu ale myślę że przy takiej regulacji foteli i kolumny kierowniczej wysokie osoby nie miały by zbytnich problemów z dopasowaniem pozycji.Dosyć pojemne schowki w drzwiach, podłokietnik przedni wręcz głęboki, podłokietnik tył - na drobiazgi, schowek przedni pasażera - klimatyzowany - ale niezbyt duży przez zamontowanie tam czytnika do nawigacji. Wszystko w miarę pod ręką dosyć dobrze wykonane - nic nie trzeszczy lecz nestety przełączniki szyb obchodzą ze "skóry" - chyba we wszystkich moich autach.Karoseria oczywiście ocynkowana po 8 latach nie posiada żadnych śladów rdzy.

Bardzo szybkie nagrzewanie wnętrza w zimę ale w lato po paru godzinach postoju w słońcu potrzeba jednak trochę czasu żeby ochłodzić ten piekarnik - to chyba standard we wszystkich samochodach.

Widoczność do tyłu pojazdu ze względu na fakt,iż jest to nadwozie typu hatchback jest trochę utrudnione ale jest parktronik. Jeżeli chodzi o lusterka widoczność jest bardzo dobra nawet w nocy przy oślepieniu z tyłu samoczynnie się przyciemniają.

W moim modelu praktycznie wszystko jest elektr. ustawiane czy sterowane i podczas mojej eksploatacji samochodu nic nigdy nie nawaliło - wbrew opini innych. Niemogę więc powiedzieć złego słowa na ten temat.

Wymiana tylko części eksploatacyjnych ( klocki, tarcze, olej, filtry, wycieraczki, opony ) - ceny porównywalne do innych marek.

Dariusz Wacławik