Opinia Renault Laguna Famili 2.2 D 0KM (olej napędowy) kombi 1998r., ocena użytkownika (6ya)

Renault Laguna Famili 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 2.2 D 0KM (olej napędowy)

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2008-02-16

sprawdzić elektrykę , szczególnie szyby podgrzewane, akumulator i luzy w zawieszeniu

paliwo kupować w lepszych stacjach, tanie paliwo daje się odczuć w przełożeniu na MOC, osobiście przepłacam w Orlenie ale jednak silnik pracuje dobrze, kiedyś prubowałem tańszych paliw i kiepsko to działa ;/ Schell tez mnie zawiódł ;/ pomimo że cena wysoka, możliwe ze miałem pecha ale tankowałem tam kilka razy, hmmm....

przez pół roku jazdy, to co mi podpadło to : luzy w zawieszeniu, i problem z odpalaniem tzn. muszę trochę pokręcic zanim odpali i kopci przy rozruchu(mocno) ale po 30 sekundach wszystko jest oki, myślę że jak zmienię rozrzad i ustawię zapłon to bedzie wszystko dobrze :)

ogólnie to przyzwoicie, wspomaganie kierownicy jest fajne, z hamulcem trzeba delikatnie bo przy lekkim naciśnięciu , auto staje dęba ;)

silnik po mimo dużej pojemnosci jest mułowaty (około 86 KM );/ ale to auto serii \\"Famili\\" więc jeśli konuś się nie śpieszy, to to staje się zaletą, jest bezpieczniejsze :) jednak czasami mam wrażenie ,że brakuje 6 biegu, czyli lepiej pracuje na wyższych biegach.

trochę głośny, trzeba się przyzwyczaić :) reszta przyzwoita

minusem jest wyjmowanie tylnego siedzenia, oraz zagłówków przy składaniu oparcia, to faktycznie jest nie udane ;/. Jednak skoro to kombi to chciało by się składac tylną kanapę szybciej i bezstresowo. plusem jest to że to kombi jest na 7 osób, 5 dorosłych i 2 dzieci, w bagażniku jest specjalny fotelik dla dzieci :)(orginalny)z pasami bezpieczeństwa, dzieciaki siedzą odwrucone w przeciwnie do kierunku jazdy i mają sporo frajdy w czasie jazdy :)

jest klima, i działa to przyzwoicie , nie mam specjalnych powodów do narzekania

mało mocy trochę

stabilna jazda